Rajn Nekar Leven pretežak zalogaj za Trimo Trebnje - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Rajn Nekar Leven pretežak zalogaj za Trimo Trebnje

Rajn Nekar Leven pretežak zalogaj za Trimo Trebnje

Trimo Trebnje je doživelo prvi poraz na svom terenu u EHF Ligi Evrope ove sezone. Rajn Nekar Leven je rutinski opravdao ulogu favorita u gostima, slavivši 29:35 (13:19).

U jako atraktivnoj i za oko prijatnoj utakmici, sa puno lepih akcija, golova i efektnih odbrana golmana, pitanje pobednika nije se postavljalo od trenutka kada je Rajn Nekar Leven sredinom prvog poluvremena počeo da stiče opipljiviju prednost. Momci Uroša Zormana su veliku razliku u kvalitetu uspeli da suzbiju ispod površine u prvih 15-ak minuta, ali je ona ipak došla do izražaja u meri da neizvesnost nestane do kraja prvog dela.

Zapretili su domaći u 38. minutu kada su preko, u ovom meču odličnog Dina Hamidovića smanjili na 24:20, ali je Bundesligaš za tili čas, uz dve odbrane Kacijanisa, ponovo pobegao na plus sedam, i rutinski čuvao razliku do kraja.

RK Trimo Trebnje – Rajn Nekar Leven 29:35 (13:19)

RK Trimo Trebnje: Tomić 7 odbrana, Brana 5 odbrana; Rašo, Višček 1, Grojzdek, Radojković 6, Cingesar 1, Hamidović 8, Sarak, Kotar 1, Kamnikar, Potočnik 2, Udovič 4, Grbić 4, Cirar 2, Florjančič

Rajn Nekar Leven: Spath 6 obramb, Katsigiannis 3 obrambe, Schmid 3, Gensheimer 5, Kirkelokke 2, Patrail 2, Ahouansou 5, Abutović, Lagergren, Groetzki 7, Gislason 2, Nielsen 2, Nilsson 2, Kohlbacher 5; Trener: Martin Schwalb.