Raspucano Kielce ostavilo Nant bez šanse - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Raspucano Kielce ostavilo Nant bez šanse

Raspucano Kielce ostavilo Nant bez šanse

U poslednjem meču prvog takmičarskog dana u novoj sezoni EHF Lige šampiona, Lomza Vive Kielce demonstriralo je silu nad povratnikom u elitu Nantom. Aktuelni vicešampion Evrope slavio je pred svojim navijačima 40:33 (23:18).

Napadačka mašinerija Talanta Dujšebaeva je već na startu pokazala svu svoju raskoš. postigavši čak 23 gola u prvom poluvremenu. Utakmica lepa za oko, sa ne tako ubedljivim odbranama na obe strane, rešena je u uvodnim minutima nastavka, kada je domaćin serijom tri nula „pobegao“ na nedostižnih 26:18. Zanimljivo, i prvo poluvreme je Kielce otvorilo uverljivo, vođstvom od 4:0. Poljski šampion je tokom meča imao i devet razlike na svom kontu.

Treba reći da nisu svoj dan imali ni golmani Nanta – Ivan Pešić pet intervencija, a Halgrimson nijednu, u odnosu na osam odbrana Volfa i pet Korneckog.

Lomza Vive Kielce – Nant 40:33 (23:18)

Lomza Vive Kielce : Nicolas Tournat 6, Igor Karacic 5, Arkadiusz Moryto 5, Szymon Sicko 5, Artsem Karalek 4, Dylan Nahi 4, Daniel Dujshebaev 4, Haukur Thrastarson 2, Nedim Remili 2, Alex Dujshebaev 1, Miguel Sanchez 1, Benoit Kounkoud 1 .

Nant: Aymeric Minne 9, Thibaud Briet 4, Jeremy Toto 4, Kauldi Odriozola 4, Valero Rivera 3, Jorge Maqueda 2, Alexander Shkurinskiy 2, Rok Ovnicek 1, Pedro Portela 1, Alexandre Cavalcanti 1, Lucas De La Breteche 1, Ruben Marchan 1.