Remi Švedske i Francuske, prva pobeda Ruskinja - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Remi Švedske i Francuske, prva pobeda Ruskinja

Remi Švedske i Francuske, prva pobeda Ruskinja

Derbi trećeg kola grupne faze ženskog olimpijskog turnira završne je bez pobednika – Švedska i Francuska remizirale su 28:28 (16:17), dok je Rusija, nakon samo boda u prve dve utakmice, konačno ostvarila prvi trijumf, i to protiv Mađarske 38:31 (22:17).

Selekcija Švedske, koja je pokazala najviše u dosadašnjem toku takmičenja, bila je na ivici prvog poraza nakon nesmotrenog prekršaja Torliefsdotir, vrednog direktnog crvenog kartona u poslednjim trenucima  meča. Francuska je po isteku vremena dobila priliku da sa sedam metara dođe do pobede, ali je golmanka Ride zaustavila pokušaj Gras Zadi, pa su Skandinavke ostale neporažene.

Utakmica je bila pravi rolerkoster – devojke Oivijea Krumbolca su vodile sa pet razlike u prvom poluvremenu, ali su Šveđanke u nastavku preokrenule u bile blizu novog skalpa, ali su u završnici ispustile prednost od 28:26.

Ruskinje su se konačno probudile i raspucale protiv Mađarske, koja polako ostaje bez šansi da se domogne četvrtfinala. Čak 22 gola postigao je aktuelni olimpijski šampion u prvom poluvremenu, i najavio bolje partije u nastavku turnira.

ŠVEDSKA-FRANCUSKA 28:28 (16:17)

ŠVEDSKA: Bundsen 2 odbrane, Ride 9 odbrana – Stromberg 7, Blom 3, Roberts 4, Petren 1, Lundstrom 1, Vestberg 3(3), Lagerkvist, Lindkvist 3, Hagman 3 (1), Torleifsdotir, Hanson 3, Karlson

FRANCUSKA: Lejno 2 odbrane, Darlo 4 odbrane – Nze Minko 3, Fopa 6, Edviž 1, Flipes 2, Ugolan 1, Niakate 1, Zadi 3 (2), Lasurs, Pino, Valnetini 4, Koatanea 4, Nokandi 3

RUSIJA-MAĐARSKA 38:31 (22:17)

RUSIJA: Sedojkina 6 odbrana, Kalinjina 8 odbrana – Skorobogatčenko 4, Managarova 4, Ilina 6 (5), Fomina, Makeeva 3, Bobrovnikova 2, Vedekina 1, Vjahireva 4, Sen 4, Dmitrieva 7, Gorškova 3, Kuznjecova

MAĐARSKA: Biro 7 odbrana, Janurik – Kiš, Tomori 1, Lukaš 4, Bordaš 1, Hafra 3, Klajber 9 (7), Vamos 5 (1), Marton 1, Kišfaludi, Žužanski 1, Šacl 1, Sološi-Začik 5