Remi u Skoplju: Porto izvukao bod uz zvuk sirene - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Remi u Skoplju: Porto izvukao bod uz zvuk sirene

Remi u Skoplju: Porto izvukao bod uz zvuk sirene

Malo sreće falilo je Vardaru da ostvari drugu uzastopnu pobedu u EHF Ligi šampiona. Golom Antonija Rodrigeza tri sekunde pre kraja, Porto je uspeo da osvoji bod protiv aktuelnog prvaka Evrope pred praznim tribinama SC „Jane Sandanski“ – 25:25 (13:12).

VARDAR-PORTO 25:25 (13:12)

VARDAR: Ristovski 18 odbrana, 4 gola, Kantegrel, Kizić – Vujin 5, Jotić 2, Dibirov 3, Stoilov 2, Čupić 7, Taleski 1, Gadža 1

PORTO: Mitrevski 11 odb, Kintana 1 odb – Alvarez 7, Magaljaeš 5, Gomeš 3, Košta 2, Rodrigeš 5, Fernandeš 1, Brankinjo 1, Martins 1

Vardar je u uvodnoj fazi imao odlična rešenja u napadu, ali je Mitrevski branio zicer za zicerom. Ipak, vodio je Vardar 4:2 u 8. minutu, ali nakon što je Čupić promašio praznu mrežu, usledila je serija gostiju od 5:0 koja je naterala Alušovskog na prvi tajm-aut.

Vardar je nastavio da promašuje zicere i gubi lopte, i da nije bilo Ristovskog da vadi kestenje iz vatre, Portugalci bi kreirali mnogo ozbiljniju prednost u ranoj fazi meča.

Napad Porta 7 na 6 je prestao da funkcioniše, dve dobre odbrane Vardara omogućile su Dibirovu i Ristovskom da pogode praznu mrežu i smanje na 8:9. Nastavilo se u serijama, Porto je povisio na 8:11, ali je Vardar brzo izjednačio nakon novog pogotka Ristovskog s gola na gol, a potom još jednog, na isti način.

Posle tri propuštene prilike, Dibirov dve sekunde pre isteka vremena predviđenog za prvo poluvreme iz kontra napada pogađa za vođstvo Vardara 13:12.

Igrao se 36. minut kada je Stoilov svojim drugim golom povisio na 16:14, ali je u narednih pet minuta domaći tim propustio nekoliko izglednih prilika da postigne još neki pogodak, pa su portugalci izjednačili na 17:17. Imao je Porto i napad za vođstvo, iz kojeg je Ristovski postigao još jedan gol iz svog prostora za 18:17 Vardara.

Porto je preokrenuo u 49. minutu, poveo sa 21:20, a nakon brzog izjednačenja, Kintana brani zicer Taleskom u kontri, da bi Andre Gomez kaznio, a samo 10 sekundi kasnije Alvarez pogodio iz kontre za neugodnih 21:23, što je nateralo Aluševskog da pozove na dogovor.

Početkom 57. minuta, Čupić iz polukontre smanjuje na 23:24, a minut kasnije, nakon dobre odbrane, Dibirov hvata odbranu rivala na spavanju, 24:24.

Ušlo se u dramatičan finiš – Ristovski brani šut Gomeša i Vardar ulazi u poslednji minut sa loptom u rukama. Čupić minijaturom sa pozicije desnog beka, u situaciji kada je delovalo da ne zna šta će sa loptom, pronalazi sjajno rešenje i vraća prednost crveno-crnima, 25:24.

Napad gostiju 7 na 6 bio je smušen, ali je lopta nekako došla do Antonija Rodrigesa, koji u poslednjem trenutku nekako uspeva da proturi loptu u mrežu i donese remi svom timu.

U preostalim mečevima grupe A, Vive Kielce je pobedilo PSŽ 35:33, dok je Flensburg bio bolji od Elveruma 37:35.

Vive Kielce i Flensburg imaju po osam bodova, Meškov Brest šest, Porto 5, Vardar 3, PSŽ i Elverum po dva, dok je Pik Seged bez poena. Samo su tri prvoplasirane ekipe odigrale svih pet mečeva.