Rolerkoster u Zaporožju, Alborg od minus šest do pobede! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Rolerkoster u Zaporožju, Alborg od minus šest do pobede!

Rolerkoster u Zaporožju, Alborg od minus šest do pobede!

Jednu od najzanimljivijih i najneobičnijih utakmica ove sezone u EHF Ligi šampiona odigrali su Motor i Alborgu u Zaporožju. Gosti su bili na ivici poraza, ali su serijom od 5:0 u samoj završnici preokrenuli i slavili 27:29 (15:14)

Ogroman broj smena u vođstvu i veliki preokret danskog prvaka obeležili su ovu utakmicu. Oba rivala su tokom prvog poluvremena napravili seriju od 4:0 i imali plus dva na svom kontu, ali je domaćin na odmor otišao sa minimalnom prednošću.

Ona je drastično uvećana početkom nastavka, Motor je serijom 6:1 povisio na 21:15, ali je Alborg odgovorio sa 4:0 i smanjio na 21:19. Ukrajinski orvak je odgovorio za 23:19, u završnici vodio sa 27:24, ali su Madsenovi izabranici imali poslednju reč i upisali sedmu pobedu ove sezone, i to u direktnom okršaju protiv jednog od dva  konkurenta u borbi za treće mesto grupe B.

Junak pobede je na kraju bio golman Simon Gade, koji je u poslednjem minutu zasutavio sedmerac pri minimalnom vođstvu svog tima.

Alborg sada ima 14 bodova, dva više ali i utakmicu više od Motora, dok je Kil na 10 poena, sa čak tri meča manje od danskog predstavnika.  U pobedničkom timu blistao je Sebastian Barthold sa 11 golova, dok je na drugoj strani Vladislav Doncov postigao osam.

HC Motor : Vladyslav Dontsov 8, Barys Pukhouski 5, Aidenas Malasinskas 5, Viachaslau Bokhan 4, Taras Minotskyi 2, Eduard Kravchenko 1, Dmytro Horiha 1, Ivan Maroz 1.

Aalborg Håndbold : Sebastian Barthold 11, Henrik Møllgaard 6, Nikolaj L. Christensen 2, Lukas Sandell 2, Felix Claar 2, Mark S. Marcher 2, Jonas Samuelsson 2, Benjamin Jakobsen 1, Rene Antonsen 1.