Rostov Don završio posao u Koprivnici, ĆSM razbio Vlčeu u gostima - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Rostov Don završio posao u Koprivnici, ĆSM razbio Vlčeu u gostima

Rostov Don završio posao u Koprivnici, ĆSM razbio Vlčeu u gostima

Ekipe Rostov Dona i ČSM Bukurešta praktično su u prvim mečevima osmine finala DELO EHF Lige šampiona obezbedile plasman među osam najboljih u elitnom takmičenju, ubedljivim pobedama na gostujućim terenima.

Nakon ogromne tragedije koja je zadesila Podravku, u čitav rukometni svet, hrvatski šampion je hrabro odigrao protiv velikog favorita, ali nije uspeo da makar prolongira odluku i ukupnom pobedniku za revanš u Rusiji. Rostov Don je slavio u Koprivnici 20:29 (10:17).

Nakon jedinog vođstva domaćeg tima (3:2), kvalitet gostujućeg tima došao je do izražaja, i već na poluvremenu razlika je bila velika. Međutim, izabranice Antonija Pranjića su početkom nastavka, uz raspucane Mugošu i Milosavljević, raspoloženu Dumansku i čvrstu obranu brzo prišle na minus tri, ostavivši rivala osam minuta bez pogotka. Ipak, kada je Kuznjevoca prekinula post, Rostov je ekspresno vratio prednost sa poluvremena, već u 42. minutu.

Do kraja su devojke Pera Johansona kontrolisale situaciju i spakovale ogromnih plus devet pred revanš.

PODRAVKA VEGETA – ROSTOV DON 20:29 (10:17)

PODRAVKA VEGETA: Tucaković, Ećimović, Dumanska (15); Zadravec 1, Turk 2, Beganović 1, Karlovčan, Popović, Jandrašić, Džono 1, Milosavljević 6(3), Mugoša 4, Franušić 4, Buljan, Zrnić, Carlos 1.

ROSTOV: Gabisova (9), Kalinjina (6); Managarova 5, Sen 3, Vjakireva 4, Lagerquist 2, Bobrovnikova 1, Makejeva 3, Smirnova, Krpež-Slezak 4(1), Sobkalo, Tazenova, Zaadi 2, Kuznjecova 5, Boršenko.

SEDMERCI: Podravka Vegeta 3(3), Rostov 1(1).

ISKLJUČENJA: Podravka Vegeta 6 min. (Džono 2+2, Franušić), Rostov 2 min. (Tazenova).

U rumunskom okršaju osmine finala, ČSM Bukurešt je deklasirao Ramnicu Vlčeu u gostima 24:33 (12:13), zahvaljujući vrhunskoj partiji u drugom poluvremenu. Samo dve nedelje ranije, u okviru domaćeg šampionata, tim iz prestonice slavio je sa 27:22, a ovoga puta Kristina Neagu nije dozvolila rivalu nikakvu nadu da iz dvomeča može izaći kao pobednik, spakovavši mu 13 lopti u mrežu, uz odličnu podršku Barbare Lazović koja je sedam puta pogodila. Među stativama je blistala Jelena Grubišić sa 16 intervencija. Dragana Cvijić postigla je jedan gol za pobednički sastav, dok je u gostujućem timu najefikasnija bila Kristina Liščević sa sedam pogodaka.

Ranije danas, Krimovke su napravile veliko iznenađenje na svom terenu protiv CSKA iz Moskve.