Šampion ostao bez krune u penal seriji, Brest u finalu Lige šampiona! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Šampion ostao bez krune u penal seriji, Brest u finalu Lige šampiona!

Šampion ostao bez krune u penal seriji, Brest u finalu Lige šampiona!

Nakon jednog od najuzbudljivijih rukometnih polufinala ikada u obe konkurencije i svim takmičenjima, ekipa Bresta se, nakon boljeg izvođenja sedmeraca plasirala u veliko finale EHF Lige šampione, i zaustavile niz Đera od tri titule u nizu. Neverovatno nadmetanje u Laslo Pap dvorani dobilo je pobednika tek u penal seriji, pošto su timovi nakon teške rovovske borbe u 70 minuta bili izjednačeni – 23:23;20:20 (8:11) – 2:4 nakon sedmeraca.

Protivnik osvajača duple krune u Francuskoj biće bolji iz drugog polufinalnog duela u kojem se sastaju CSKA i Vipers.

Ispostavlo se da je nemoguće dobiti pobednika ove sezone u susretu Đera i Bresta. Oba puta u grupnoj fazi rezultat je bio nerešen, a tako je bilo i u epskom polufinalu, u kojoj su oba tima propustila svoje šanse da se u regularnom delu dokopaju završne predstave. Tridesetosam minuta je francuski predstavnik, zahvaljujući vrhunskoj 6-0 zoni i rasploženoj Darlo među stativama bio bolji protivnik, ali se situacija potpuno preokrenula nakon vođstva Bresta 15:11.

U narednih 15 minuta Đer nije primio gol, a postigao je šest i preokrenuo na 17:15. Međutim, u organizacionoj nemoći i u jeku rapsodije Sije Solberg, Ana Gors i Đurđina Jauković uhvatile su poslednji voz za finale. Mogla je Eduarda Amorim sve da reši 40 sekundi pre kraja, ali joj je Sandra Toft odbranila sedmerac pri rezultatu 20:19, a Đina Jauković sa pozicije pivotmena iskoristila dobar pas i odvela meč u produžetak.

I u dodatnih deset minuta dominirale su odbrane na obe strane, nijeddan od rivala nije uspeo da se odvoji na dva razlike, pa su odlučili sedmerci.

Penal serija počela je neuspešnim udarcem Ane Gros, odnosno odbranom Gloze, koja u 70 minuta nije dobila šansu, ali Kristiansen nije to iskoristila. Izvošači su potom bili sigurni do četvrte serije, kada je Darlo zaustavila Nze Minko, da bi do kraja Jauković i Gulden bile sigurne, i odvele Brest u prvo finale Lige šampiona.

ĐER-BREST 23:23 (70) 20:20 (60) 8:11 (30) 2:4 nakon sedmeraca

ĐER: Lejno, Solberg, Glose – Kristiansen 8, Fodor 2, Edviž, Kurti, Dale 3, Hansen, Gerbic 2, Oftedal 3, Amorim 3, Lukač, Nze Minko 2, Faluvegi 2, Puhalak

BREST: Darlo, Toft – Gros 9, Gulden 3, Jauković 5, Monu, Tublan 3, Tisie, Kobilinska, Lasurs, Niakate 2, Katani, Pop Lazić 4, Fopa, Leset, Koatanea 1