Šampionski start: Barsa odnela bodove iz Segedina, Kil lako sa Elverumom - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Šampionski start: Barsa odnela bodove iz Segedina, Kil lako sa Elverumom

Šampionski start: Barsa odnela bodove iz Segedina, Kil lako sa Elverumom

Nova sezona EHF Lige šampiona počela je pobedom Barselone nad Pik Segedon u gostima, odnosno rutinskim trijumfom Kila protiv Elveruma na svom terenu.

Jedan od derbija startne runde odigran je u Segedinu, gde je dvostruki uzastopni šampion slavio zahvaljujući mnogo boljoj igri u drugom poluvremenu – 28:35 (15:14). Tim Huana Karlosa Pastora vodio je čitavim tokom prvog poluvremena (najviše sa 10:5), pa i početkom nastavka, ali je serijom od čak 15:4, Barselona razbila protivnika. Od zaostatka 19:17, Barsa je u finišu došla do 23:32.

Francuski trio dominirao je u napadu – Fabregas i Mem jpostigli su po sedam golova, a pratio ih je Ričardson sa jednim manje. Blaž Janc je dva puta pogodio, a Domen Makuc jednom.  Ričard Bodo je na drugoj stranio prednjačio sa pet pogodaka. Šoštarić i Banhidi dodali su po četiri, Bombač tri, Mačkovšek dva a Radivojević jedan.

Elverum je znao u prošlosti da namuči Kil u „Vunderino“ areni, ali se to ovoga puta nije desilo. „Zebre“ su rutinski slavile 36:26 (17:13), ne dozvolivši nikakvu dilemu.

U gostujućem taboru sjajan je bio srpski reprezentativac Uroš Borzaš sa šest golova. Kod pobednika, Rajnkind šest, Vinček i Ekberg po pet. Jednom je precizan bio i Domagoj Duvnjak.