Šartr i Nant ubedljivo do četvrtfinala Kupa Francuske - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Šartr i Nant ubedljivo do četvrtfinala Kupa Francuske

Šartr i Nant ubedljivo do četvrtfinala Kupa Francuske

Šartr, Nant, Šamberi i Tuluz kompletirali su četvrtfinalni kostur Kupa Francuske.

Femomenalnom igrom u drugom poluvremenu, tim Tonija Đerone pobedio je Limož Rastka Stefanovića pred svojim navijačima 42:31 (18:18) i, mnogo lakše nego što se očekivalo stigao do Top 8.

Vanja Ilić postigao je osam, a Đorđe Đekić jedan gol za pobednički sastav, dok je najefikasniji bio Nikolai Pedersen sa deset podogaka. U poraženom taboru, sedam golova Dragana Gajića, četiri Mateja Hrstića i pet odbrana Ivana Budalića, odnosno četiri Denisa Serdarevića.

Uprkos lošem prvom poluvremenu, Nant je bio siguran na gostovanju Dankerku 29:38 (20:18). Po dva gola dali su Pešmalbek i Ovniček, a jedan više Kiril Lazarov.

Najneizvesnije bilo je u Nansiju, gde je Šamberi izvojevao pobedu 37:38 (18:15), uz dva pogotka Sebastiana Skubea.

Tuluz je bio siguran protiv drugolifaša Dižona, 33:27 (19:13) – pet golova Nemanje Ilića i jedan Uroša Borzaša.

Prethodno su plasman u četvrtfinale obezbedili Eks i San Rafael, PSŽ i Monpelje.