Savršen debi Obrvana, Austrija pala u Bugojnu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Savršen debi Obrvana, Austrija pala u Bugojnu!

Savršen debi Obrvana, Austrija pala u Bugojnu!

Sjajaj debi Ivice Obrvana na klupi Bosne i Hercegovine! Ove reprezentacija je pred praznim tribinama u Bugojnu savladala Austriju 27:21(11:10), u okviru 4. kola kvalifikacione grupe 2 za Evropsko prvenstvo 2022.

„Zmajevi“ sada imaju dve pobede i dva poraza i nalaze se na drugom mestu, iza maksimalne Nemačke. Nakon poraza u Dizeldorfu i Estoniji, BiH je pobedila Estonce i Austrijance kod kuće, i tako se vratila u igru za plasman na kontinentalno nadmetanje.

Za početak iz snova domaćina zaslužan je Josip Perić, koji je pogađao i razigravao za ranu seriju i vođstvo od 5:1. Međutim, Austrijanci nisu gubili glavu, brzo su stabilizovali odbranu i sačekali vreme za pravu inspiraciju pred protivničkim golom, za preokret i vođstvo 7:9, ali su Perić, Haseljić i Prce vratili prednost svom timu do odlaska na odmor.

Odlučujući period meča bio je početak drugog poluvremena. BiH je dobrom odbranom ponovila maksimalnih plus četiri, 18:14, a potom u odbila nalet čete Alješa Pajovića. Austrija je smanjila na 18:16 i 19:17, ali Burić nije dozvolio preokret. Mirko Herceg i Josip Perić podižu na 21:17. Sjajnom Buriću, golmanski doprinos dodao je Adi Ahmetašević, odbranivši Veberu sedmerac i zicer iz odbitka, da bi Herceg u narednom napadu pogodio za pet razlike, a Prce za 24:18 u 54. minutu, čime je pitanje pobednika rešeno.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Perić sa pet pogodaka, jednim više od Haseljića, Prcea i odličnog pivotmena Vranješa. Po tri su dodali Herceg, Ovčina i Malinović, a jedan Nikola Grujić. Na drugoj strani, istakli su se Veber sa šest, Frimen sa pet i Huteček sa četiri pogotka.