Severec pogodio veliku pobedu Nexea u Danskoj! (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Severec pogodio veliku pobedu Nexea u Danskoj! (Video)

Severec pogodio veliku pobedu Nexea u Danskoj! (Video)

Kakav start Nexea u EHF Ligi Evrope! Tim koji je prošle sezone napravio senzaciju plasmanom na fajnal-for, ali i koji je kroz iglene uši stigao do grupne faze ove takmičarske godine, slavio je protiv Skjerna u gostima 29:30 (14:14), golom Tomislava Severeca desetak sekundi pre isteka vremena.

Sjajno se bek Našičana podigao i pogodio preko bloka, a Danci u preostalom vremenu nisu uspeli da organizuju dobar napad i spasu se startnog poraza.

Pogledajte finiš utakmice:

Skjern Handbold – RK NEXE 29:30  (14:14)

Skjern Handbold: Mygind 1, Norlyk 1, Burić 3, Pettersen 4, Jóhannsson, Bergholt 5, Mikkelsen, M. Rasmussen 1, Jönsson 4, Uth 2, R. Rasmussen, J, Rasmussen 1, Tangen, Bonde, Paulsen Haug

RK NEXE: Kuzmanović 12 odbrana, Račić, Bakić, Mileta, Sršen 3, Radovanović, Jelinić 2, Manci Mičević, Velkavrh 2, Severec 7, Moslavac 6, Tomić 1, Melić 4, Markušić 3, Pribetić 2

Sedmerci: Sjern Handbold: 1/1;  RK NEXE: 3/3

Isklučenja: Skjern Handbold: 2 minuta (Tangen 2′); NEXE: 10 minuta (Sršen 2′, Severec 2′, Moslavac 2′,2′,2′)