Silno drugo poluvreme Slovenije za ubedljiv trijumf u Holandiji - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Silno drugo poluvreme Slovenije za ubedljiv trijumf u Holandiji

Silno drugo poluvreme Slovenije za ubedljiv trijumf u Holandiji

U svojoj prvoj utakmici u kvalifikacijama za EURO 2022, reprezentacija Slovenije slavila je na gostovanju Holandiji 23:34 (15:14), zahvaljujući mnogo boljoj igri u drugom poluvremenu. U nedelju će selekcija Ljube Vranješa dočekati istog rivala u Celju.

Bez Zarabeca, Kodrina i Kastelica, Slovenci su u Almeru prikazali dva lica, ali je mnogo uverljivije bilo ono iz drugih 30 minuta, u kojem su postigli čak 12 golova više od protivnika. Iako su poveli sa 2:0, u prvom delu su bili u podređenom položaju. Dolenec je postigao četiri od prvih pet golova svoje reprezentacije, ali, izuzimajući Janca, nije imao adekvatnu podršku, pa se favorit našao u zaostatku od četiri gola u 16. minutu.

Promešao je Vranješ karte i brzo vratio egal, da bi početkom nastavka stvari došle na svoje mesto furioznom serijom 6:0 na otvaranju tog dela igre. Prednost je rasla iz minuta u minut, pa je bilo prostora i za debitantske nastupe golmana Miljana Vujovića i Domena Makuca.

Desna strana je dominirala u napadu – najefikasniji su bili Dolenec i Janc sa po sedam golova, Gajić i Cingesar su postigli po pet, a Dean Bombač tri. Na drugoj strani, istakao se Smits sa osam pogodaka. U drugom meču ove kvalifikacione grupe, Poljska je slavila u Turskoj 24:29(12:15).

Slovenija će na Svetskom prvenstvu u Egiptu igrati u grupi sa Belorusijom, Rusijom i Južnom Korejom.