Sjajan oproštaj: Kaluđerović brži od sirene, Metalurg osvojio bod protiv Ademar Leona - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sjajan oproštaj: Kaluđerović brži od sirene, Metalurg osvojio bod protiv Ademar Leona

Sjajnu utakmicu, najbolju ove sezone u EHF Ligi Evrope, rukometaši Metalurga odigrali su u poslednjem kolu protiv favorizovanog Ademar Leona. Iako su skoro čitavim tokom meča imali prednost, izabranici Olivera Dimitrioskog bili su na ivici novog poraza u završnici, ali je novajlija Kaluđerović pogodio u poslednjem trenutku za konačnih 27:27 (16:13).

Nakon izjednačenog početka, serijom odbrana Dupjačanec je odveo svoj tim do vođstva od 12:9, sredinom drugog poluvremena bilo je i 19:15, ali je potom usledio veliki pad i preokret Španaca.

Ademar je najpre izjednačio na 24:24, potom prvi put na meču poveo, a nedugo zatim stekao i plus dva, 24:26. Međutim, Metalurg je u poslednja dva minuta uspeo ponovo da se podigne, smanji na 26:27, a potom i dođe do remija pogotkom Vasilija Kaliđerovića.

Bio je to drugi nerešen ishod Metalurga u grupnoj fazi, nakon onog protiv Fajversa u Skoplju. Makedonski predstavnik je završio takmičenje sa četiri boda, i časno se oprostio od evro-odiseje za ovu sezone, iako je zbog brojnih kadrovskih problema doživeo nekoliko dvocifrenih poraza.

Najefikasniji kod domaćina bio je Martin Serafimov sa sedam golova, Kaluđerović je dodao pet, a Dupjačanec četiri. Dupjačanec je bio odličan među stativama sa 15 odbrana. Na drugoj strani, istakao se Perez sa sedam pogodaka, dok su Fojčman i Fernandez dali po četiri. Dino Slavić je bio takođe sjajan sa 16 intervencija. Milan Gostović doprineo je sa tri gola.

Ovim rezultatom, Ademar Leon je definitivno ostao bez prvog mesta u grupi, na kojem će ostati Visla Plock.