Sjajan otpor Zagreba Barseloni - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sjajan otpor Zagreba Barseloni

Sjajan otpor Zagreba Barseloni

Uprkos činjenici da su pretrpeli i deveti uzastopni poraz u ovoj sezoni EHF Lige šampiona, navijači PPD Zagreba, koji su meč sa Barselonom 33:37 (18:21) mogli gledati samo preko tv ekrana, konačno mogu biti zadovoljni izdanjem svog tima.

Hrvatski šampion je pružio neočekivano jak otpor najdominantnijem timu današnjice u Sutinskim Vrelima, u drugom poluvremenu je čak imao i lepu priliku da povede, ali gostujući tim ipak nije dozvolio neizvesnu završnicu.

Iako u najjačem sastavu, Barselona je prilično smušeno započela meč, što je Zagreb iskoristio da povede 4:2, pa 7:5. Međutim, nakon izuzetno kritičnog tajm-auta Ćavija Paskvla, za dva minuta je viceprvak Evrope napravio seriju 5:0 i poveo 10:7. Rasla je prednost katalonskog tima do 16:10, i tada je delovalo da će „Plinari“ ponovo nagrabusiti slično kao u Blaugrani sredinom oktobra, kada je Barsa slavila sa 45:27.

Ipak, stvari su se dalje odvijale u drugačijem pravcu. Motivisani domaćin je koristio neobično česte greške protivnika i već do poluvremena prepolovio zaostatak, a u 41. minutu došao i u situaciju da povede. Pri rezultatu 24:24, Momci Vlada Šole imali su nekoliko prilike da preokrenu, de Vargas je čak odbranio i sedmerac Vistoropu, nakon čega je devetostruki šampion Evrope ponovo uspostavio dominaciju. U 53. minutu ponovo je bilo plus šest, ali igrači PPD Zagreba nisu dozvolili da dožive ubedljiv poraz nakon odlične partije. Sjajan potencijal najavili su mladi igrači, pivotmen Grahovac i desno krilo Kraljević.

PPD Zagreb – Barcelona 33-37 (18-21)

PPD Zagreb: Nikola Grahovac 6, Filip Vistorop 5, Nemanja Obradovic 4, Paolo Kraljevic 4, David Mandic 4, Luka Klarica 3, Csaba Leimeter 2, Matej Hrstic 2, Luka Mrakovcic 1, Ivan Laljek 1, Senjamin Buric 1.

Barcelona: Aitor Arino 5, Blaz Janc 5, Ludovic Fabregas 5, Luka Cindric 3, Dika Mem 3, Aron Palmarsson 3, Alex Pascual 2, Aleix Gomez 2, Domen Makuc 2, Haniel Langaro 2, Raul Entrerrios 2, Cedric Sorhaindo 1, Thiagus Goncalves 1, Kevin Møller 1.