Sjajan posao Vesprema, sa +7 u Dansku! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sjajan posao Vesprema, sa +7 u Dansku!

Sjajan posao Vesprema, sa +7 u Dansku!

U prvoj utakmici četvrtfinala EHF Lige šampiona, Vesprem je kao domaćin savladao prošlogodišnjeg finalistu Olborg 36:29 (17:16), i stekao odličnu zalihu pred revanš koji je za šest dana na programu u Danskoj.

Momir Ilić je na dobrom putu da, u svojoj prvoj sezoni na mestu šefa struke, odvede jedan od najskupljih timova današnjice na završni turnir, što prošle godine nije pošlo za rukom Davidu Davisu. Ključnom za čitav dvomeč, mogla bi se ispostaviti serija domaćih 7:1 na samom startu drugog poluvremena, kojom su se odvojili na šest razlike. Olborg je pet minuta pre kraja pripao na minus četiri, ali je mađarski vicešampion maestralno odigrao finiš i obezbedio vrlo dobrih sedam razlike.

VESPREM-OLBORG 36:29 (17:16)

Vesprem: Korales 8 odbrana, Cupara – Marguč 7, Jahija 6, Nilson 5, Mae 5, Nenadić 4, Lauge 4, Štrlek 4, Manaskov 1, Makeda, Ligetvari, Blagotinšek, Ilić, Lekai, Šipoš

Olborg: Gade 5 odbrana, Agefors 5 odbrana – Sandel 5, Bjernsen 5, Klar 4, Jul-Lasen 6, Palmarson 2, Jakobsen 2, Melgard 1, Nilsen 1, Kristensen 1, Barthold 1, Antonsen 1, Samuelson, Kleve, Termansen

Isključenja: Vesprem 8, Olborg 12 minuta

Sedmerci: Vesprem 5/5, Olborg 2/3