SKORO PA GOTOVO: PSŽ odneo ceo plen iz Nanta - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SKORO PA GOTOVO: PSŽ odneo ceo plen iz Nanta

SKORO PA GOTOVO: PSŽ odneo ceo plen iz Nanta

U velikom derbiju francuskog derbija, pred 12.000 navijača, Pari Sen Žermen je uspeo da slavio na gostovanju Nantu 29:30 (13:12), sačuva maksimalan učinak i nakon svoje 13 utakmice, i pobegne najbližem rivalu na pet bodova prednosti, uz utakmicu manje.

Uprkos porazu od branioca titule, Nant je odigrao sjajnu utakmicu i bio u igri do samog kraja. Nakon uzbuljivog golmanskog okršaja sjajnih Nilsena i Žerara u prvom poluvremenu, napadi su bili mnogo ubitačniji na obe strane od samog početka drugog.

Nant je bio bolji protivnik, ali je propustio dosta prilika da se ozbiljnije odlepi. Ipak, kada je u 47. minutu pri vođstvu domaćina 24:21 Raul Gonzales pozvao tajm-aut, delovalo je da će bodovi ostatina zapadu Francuske.

A onda su Parižani zaigrali 7 na 6, i to jako dobro. Ta odluka ispostavila se kao pun pogodak, jer je vrlo brzo na semaforu pisalo 25:25, a u 55. minutu PSŽ prelazi u vođstvo – 26:27. Izjednačio je Balager, ali su gosti odbranili dva napada zaredom, a gol Grebija za 28:30 u poslednjem minutu, otklonio je sve dileme.

Među balkanskom kolonijom u timu trenera Alberta Entreriosa, najefikasniji bio je srpski reprezentativac Dragan Pešmalbek sa pet golova, Kiril Lazarov dao je dva, a Ovniček i Milić po jedan.

Nantes – PSG 29-30 (13-12)

Nantes: Aymeric Minne 6, Dragan Pechmalbec 5, Valero Rivera 4, Theo Monar 4, Alexandre Cavalcanti 3, Kiril Lazarov 2, David Balaguer 1, Thibaut Briet 1, Rok Ovnicek 1, Milan Milic 1, Linus Persson 1.

PSG: Benoit Kounkoud 7, Henrik Toft Hansen 5, Mikkel Hansen 5, Ferran Sole 4, Nedim Remili 3, Mathieu Grebille 3, Luc Steins 2, Dainis Kristopans 1.