SKUPA DVA MINUTA: David Mandić propušta meč sa Srbijom? (Video) - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SKUPA DVA MINUTA: David Mandić propušta meč sa Srbijom? (Video)

SKUPA DVA MINUTA: David Mandić propušta meč sa Srbijom? (Video)

Kao i uvek kada se sastanu Hrvatska i Francuska, velika je bila borba na terenu dvorane u Segedinu. Francuska je ponovo bila bolja i zasluženo slavila, a možda ne bi bilo tako da je hrvatska bolje iskoristila period sredinom drugog poluvremena, kada je prišla na dva gola zaostatka.

Petnaest minuta pre kraja, „Kauboji“ su smanjili na 21:19, determinisani da odbrane sledeći napad protivnika. Međutim, u situaciji kada je njegova ekipa već imala dva igrača manje, David Mandić je prilično neoprezno faulirao Kentata Maea, a češki arbitri su mu nakon pregleda snimka pokazali crveni, pa plavi karton, što znači da će podneti izveštaj disciplinskom sudiji.

S toga postoji mogućnost da, zbog ovog poteza, igrač PPD Zagreba koji se uskoro seli u Bundesligu, propusti veoma važan duel sa Srbijom u subotu.

Mandić je jedan od ključnih činioca hrvatske odbrane, pogotovu u odsustvu Domagoja Duvnjaka, tako da bi to bio veliki hendikep za ovu reprezentaciju.