Slab napad BIH za poraz u Kaunasu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Slab napad BIH za poraz u Kaunasu

Slab napad BIH za poraz u Kaunasu

2 komentari

Reprezentacija Bosne i Hercegovine doživela je drugi poraz u kvalifikacijama za EURO 2016 u Poljskoj. Od izabranika Dragana Markovića na gostovanju u Kaunasu bili su bolji Litvanci 19:15 (10:7). Broj golova najbolje govori o težini meča protiv najslabijeg protivnika u grupi, u kome je malo šta funkcionisalo u igri “Zmajeva”, pre svega u fazi napada. Bilo kako bilo, sve je i dalje u rukama Bosanaca, koje pobeda nad Belorusijom u junu u Zenici vodi na EURO 2016.

Odličan početak nije bio uvod u lepršavu pobedu BIH. Posle osam minuta, gosti na ovom meču imali su prednost 4:1, a odbrana i kontra su bile ubitačne po domaćina. Poslednje vođstvo BIH je imala u 14. minutu 5:4, a od tada, pa sve do kraja poluvremena, postigla samo dva gola, što su Litvanci iskoristili i preokrenuli meč na svoju vodenicu.

Golman Morkunas izrastao je u junaka meča svakim novim napadom, a od snažne litvanske odbrane odbijali su se bekovi BIH, među kojima je samo Nikola Prce u par navrata uspeo da probije do mreže. Posle vođstva Litvanaca 12:7, usledio je dobar period u igri Bosanaca, Benjamin Burić je sa par odbrana dao krila svojim saigračima, ali na kratko. Dva napada za izjednačenje u 43. minutu (13:12) nisu iskorišćena, a ispostaviće se, to je bila i poslednja šansa da se napravi preokret.

Do kraja, odbrana BIH se suočila sa problemom čuvanja super-teškog pivotmena Cibulskisa, ali suština, problem napada, nije rešen do poslednjeg sudijskog zvižduka. U 56. minutu, Litvanci pri vođstvu 16:14, a posle tajm-auta, postižu dva gola, koji su presudili pobednika…

Najefikasniji kod pobednika bili su Pleta i Stradzas sa po četiri gola, dok je Prce meč finiširao sa pet pogodaka, uz četiri gola Senjamina Burića.

Danska je prvi učesnik EURO 2016 uz Mađarsku nakon pobede nad Belorusijom 32:23.