Sokolič pogodio za remi Gorenja na gostovanju Eksu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sokolič pogodio za remi Gorenja na gostovanju Eksu!

Sokolič pogodio za remi Gorenja na gostovanju Eksu!

U okviru 4. kola grupne faze EHF Lige Evrope, rukometaši Gorenja ostvarili su lep uspeh osvajanjem boda na gostovanju favorizovanom Eksu u Francuskoj – 26:26 (17:14).

Slovenački šampion je bio na ivici poraza, gubio i sa 24:19 u drugom poluvremenu, ali je sjajnom igrom u završnici zaslužio ovaj bod.

Nada je postala sasvim realna u 54. minutu kada je Haseljić smanjio na 23:25, a samo minut kasnije, Sokolič smanjuje na minimalan zaostatak, 25:26. Francuzi su odmah potom zatražili tajm-aut, ali je iz njega proistekla izgubljena lopta. Gorenje je u poslednjem napadu iznudilo sedmerac. a Sokolič je bio precizan i doneo bod svom timu na isteku vremena.

Tilen Sokolič je ujedno bio i najefikasniji sa sedam golova, jedan više od Haseljića i dva više od Kavčića.

U okviru iste grupe, Nexe je nakon drame pobedilo La Riohu, dok je duel Magdeburga i Savenhofa odložen.