Solidan otpor Srbije u Zadru, Hrvatska na EP - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Solidan otpor Srbije u Zadru, Hrvatska na EP

Solidan otpor Srbije u Zadru, Hrvatska na EP

Sigurna, jača, kvalitetnija Hrvatska lako je potvrdila superiornost nad Srbijom u Zadru – 27:23 (17:11), u okviru 4. kola grupe 2 kvalifikacija za Euro 2020.  Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu kada su momci Lina Červara stekli velikij plus sedam. Srbija je bila mnogo bolja u nastavku, ali na manje od minus tri (početkom drugog poluvremena) nije mogla.

Nakon četiri runde, Hrvatska je prva sa 7 bodova, Švajcarska druga sa 6, Srbija treća sa 2, a Belgija poslednja sa jednim bodom.

HRVATSKA – SRBIJA 27:23 (17:11)
Zadar
Hala „Višnjik“
Gledalaca – 6.500
HRVATSKA: Duvnjak 4, Stepančić 1, Vida, Ivić pet odbrana – sedmerac, Karačić 2, Božić Pavletić 3, Štrlek 8(4), Musa, Mamić 3, Mandić 2(1), Jaganjac, Vranković 1, Šipić 1, Sršen, Šego dve odbrane, Bećiri 1
SRBIJA: Pušica 3, Vorkapić 1, Krsmančić, Crnoglavac 2, Pešić 3, N. Ilić 3(2), Mošić 2, V. Ilić 2, Nikolić, Kukić 1, Zelenović 3, Sretenović 2, Marsenić 1, Živković, Cupara 10 odbrana, dva sedmerca, Milosavljev
SEMAFOR: 0:2 (3.) 4:2 (7.) 7:3 (10.) 10:5 (16.) 13:7 (20.) 13:9 (22.) 16:9 (27.) 16:11 (29.) 17:13 (33.) 18:15 (38.) 22:17 (45.) 23:17 (49.) 26:21 (57.)

Dva vezana gola Miljana Pušice i Nemanje Ilića na startu meča doveli su „Orlove“ u početno vođstvo 0:2, ali je par vezani grešaka u napadu omogućilo domaćinu da preko rastrčanog Manuela Štrleka (četiri gola u seriji) ubrzo natera selektora Peruničića da uzme tajm-aut (4:2), već u sedmom minutu.

Kvalitetniju igru u odbrani Hrvati su valorizovali vođstvom od pet golova (10:5) posle 16 minuta igre. Desni bek Nikola Crnoglavac, uz pivotmena Živana Pešića najraspoloženiji u srpskom timu u prvom delu, vratio je „Orlove“ na 13:9 u 22. minutu, ali su hrvatska krila tlek i Božić-Pavletić do kraja poluvremena odvela svoj tim i do +7.

Golovima Marsenića i Vanje Ilića, Srbija je došla na 17:13 u 33. minutu kada je hrvatska klupa zatražila tajm-aut. Najbliže su „Orlovi“ prišli protivniku na -3 (18:15) u 38. minutu vođeni serijom odbrana Vladimira Cupare. Nošeni podrškom sa tribina, domaći rukometaši su uspeli da izdrže pritisak i vrate prednost na pet golova kako se i ušlo u poslednjih deset minuta (23:18.).

Desni bek hrvatskog tima Jakov Vranković postigao je gol za 26:20 u 56. minutu, kada je pitanje pobednika bilo rešeno.

Švajcarska – Belgija 36:22