Solidni Metalurg poražen u Tuluzu na startu Lige Evrope - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Solidni Metalurg poražen u Tuluzu na startu Lige Evrope

Solidni Metalurg poražen u Tuluzu na startu Lige Evrope

U prvom kolu grupe A EHF Lige Evrope, rukometaši Metalurga poraženu su na gostovanju Tuluzu 33:29 (18:15). Makedonski predstavnik pružio je solidan otpor domaćinu pred praznim tribinama u Francuskoj, ali nije uspeo da ozbiljnije ugrozi favorita.

Nakon egal igre do rezultata 7:6, Tuluz se odlepio serijom 4:0, potom stigao i do plus pet, a na odmor otišao sa plus tri. Metalurg je bio ravnopravan rival u nastavku, nakon niza odbranjenih zicera Dupjačaneca i golova odličnog Popovića imao je i dva napada za minus jedan, ali su promašaji Šilegova skupo koštali goste, pošto je francuski tim povisio na 24:20.

Pokušali su momci Zorana Kastratovića da se ponovo približe, međutim, brojne izgubljene lopte nisu mogle proći nekažnjeno protiv kvalitetnog protivnika. Deset minuta pre kraja bilo je 28:23, što je Tuluz znao da sačuva i izbegne dramu u finišu.

TULUZ: Jakobsen 9/9, Ben Halima 7, Šel 4, Žilber 4, Abdi 3, Tribijon 3, Ilić 2, Marmie 1

METALURG: Rnić 7, Tarabokia 5, Popović 9, Marić 2, Kankaraš 2, Horvat 1, Šilegov 1, Lazarevski 1, Dodić 1