Sitno brojimo do početka 28. Svetskog prvenstva u rukometu, koje će se od 11. do 29. januara održati u Poljskoj i Švedskoj. Za početak, evo rasporeda i satnice svih mečeva prvog kruga takmičenja. Podsetimo, po tri reprezentacije z svake grupe nastaviće takmičenje u drugom krugu.
Grupa A (Krakov): Španija, Crna Gora, Čile, Iran
12. januar
18.00 Čile-Iran
20.30 Španija-Crna Gora
14.januar
18.00 Crna Gora-Iran
20.30. Španija-Čile
16. januar
18.00 Crna Gora-Čile
20.30 Iran-Španija
Grupa B (Katovice): Francuska, Poljska, S. Arabija, Slovenija
11. januar
21.00 Francuska-Poljska
12. januar
18.00 S. Arabija-Slovenija
14. januar
18.00 Francuska-S. Arabija
20.30 Poljska-Slovenija
16. januar
18.00 Slovenija-Francuska
20.30 Poljska-S. Arabija
Grupa C ( Geteborg): Švedska, Brazil, Zelenortska Ostrva, Urugvaj
12. januar
18.00 Zelenortska Ostrva – Urugvaj
20.30 Švedska-Brazil
14. januar
18.00 Brazil-Urugvaj
20.30 Švedska-Zelenortska Ostrva
16. januar
18.00 Brazil-Zelenortska Ostrva
20.30. Švedska-Urugvaj
Grupa D (Kristianštad): Island, Portugal, Mađarska, Južna Koreja
12. januar
18.00 Mađarska-Južna Koreja
20.30 Island-Portugal
14. januar
18.00 Portugal-Južna Koreja
20.30. Mađarska-Island
16. januar
18.00 Južna Koreja-Island
20.30 Portugal-Mađarska
Grupa E (Katovice): Nemačka, Katar, Srbija, Alžir
13. januar
18.00 Nemačka-Katar
20.30 Srbija-Alžir
15. januar
18.00 Nemačka-Srbija
20.30 Alžir-Katar
17. januar
18.00 Alžir-Nemačka
20.30 Katar-Srbija
Grupa F (Krakov): Norveška, Makeodnija, Argentina, Holandija
13. januar
18.00 Argentina-Holandija
20.30 Norveška-Makedonija
15. januar
18.00 Makedonija-Holandija
20.30 Norveška-Argentina
17. januar
18.00 Makedonija-Argenitna
20.30 Holandija-Norveška
Grupa G (Jenčeping): Egipat, Hrvatska, Maroko, SAD
13. januar
18.00 Maroko-Sad
20.30. Hrvatska-Egipat
15. januar
18.00 Egipat-Maroko
20.30. Hrvatska-SAD
17. januar
18.00 Egipat-SAD
20.30 Hrvatska-Maroko
Grupa H (Malme): Danska, Belgija, Bahrain, Tunis
13. januar
18.00 Bahrain-Tunis
20.30 Danska-Belgija
15. januar
18.00 Belgija-Tunis
20.30 Danska-Bahrain
17. januar
18.00 Belgija-Bahrain
20.30 Tunis-Danska