SP KADETA: Hrvati ostali na korak od bodova - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SP KADETA: Hrvati ostali na korak od bodova

SP KADETA: Hrvati ostali na korak od bodova

Hrvatski kadeti nisu uspjeli otvoriti kadetsko SP na željeni način. U vrlo izjednačenom duelu Švicarci su slavili sa 30:29, nakon što je prvo poluvrijeme bilo izjednačeno na 13 pogodaka sa svake strane. Praktički cijeli meč odigran je u vrlo ujednačenom ritmu gdje je Švicarska odlazila na prednost od pogotka ili dva, Hrvatska stizala, ali ne i uspijevala preuzeti vodstvo.
Dva visoka švicarska beka, Alili i Rubin, bili su najveća patnja hrvatske obrane – zajedno su postigli točno polovicu pogodaka svoje ekipe. S desne pak strane Švicarska puno sterilnija, podosta zahvaljujući Davidu Mandiću koji je briljirao borbenošću i agresivnošću. No, bilo je nedovoljno da bi se upisali bodovi.
Nova prilika za dolaskom do prvih bodova Hrvatima se pruža već sutra od 15 sati po srednjeeuropskom vremenu, kada će protivnik biti domaćin Rusija.

ŠVICARSKA U19 – HRVATSKA U19 30:29 (13:13)
Gledalaca: 250
Isključenja: Švicarska U19 10 minuta (Tynowski, Leitner, Alili, Schild, Meister), Hrvatska U19 6 minuta (Martinović, Zobec, Mandić)
Sedmerci: Švicarska U19 3/4, Hrvatska U19 1/2
ŠVICARSKA U19: Huber 2 obrane, Pellegrini 7 obrana; Ott, Rubin 7, Klaiber, Tynowski 5, Leitner 3, Alili 8, Spinner, Braem, Schild 2, Aufdenblatten 2, Roethlisberger, Weingartner, Hochstrasser, Meister 3 izbornik: Michael Suter
HRVATSKA U19: Stojanović 11 obrana, Špikić 3 obrane, Jović; Martinović 1, Jurakić 3, Zobec 5, Mandić 5, Markušić, Jelinić, Medić 6, Severec 3, Šipić, Obranović, Babić 6, Vrdoljak, Petrov izbornik: Hrvoje Horvat
SEMAFOR: 1:1 (5′), 3:2 (7′), 4:4 (9′), 5:6 (13′), 7:6 (16′), 9:7 (18′), 11:8 (23′), 12:11 (28′), 13:13 (30′), 13:14 (33′), 16:15 (36′), 18:17 (39′), 20:18 (41′), 22:22 (47′), 25:23 (52′), 27:27 (57′), 30:29 (60′)
IGRAČ UTAKMICE: Albin Alili

David Mandić, lijevo krilo:
Presudila je naša obrana. oni su bili fizički jači od nas; morali smo odigrati puno čvršće. Previše smo puta ‘pukli’ pred svojim vratima.

Tomislav Severec, lijevi bek:
Protiv Rusa moramo sve temeljiti od obrane, ona mora biti na nivou. Ali i napad će isto trebati biti još kvalitetniji da bismo došli do uspjeha.