ŠPANCI KRALJEVI DRAME: Abeljo sa penala za pobedu nad Norveškom - nestvarna partija Rodriga Koralesa! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa ŠPANCI KRALJEVI DRAME: Abeljo sa penala za pobedu nad Norveškom – nestvarna partija Rodriga Koralesa!

Nova veledrama sa Špancima u glavnoj ulozi! U drugom kolu grupe B olimpijskog turnira u Tokiju, dvostruki uzastopni prvak Evrope ponovo je slavio pobedu golom razlike. pogotkom Aleiksa Gomeza Abelja sa sedmerca po isteku vremena, savladana je Norveška 28:27 (13:14).

Neverovatne utakmice sa epskim završetcima gledamo od samog starta najveće svetske smotre sporta! Španija je bila sretnija i spretnija u poslednjim trenucima ovog duela, baš kao i na otvaranju protiv Nemačke, pa sada ima maksimalna četiri boda, dok su Skandinavci ostali na dva, osvojena protiv Brazila.

Tražila je Norveška osvetu za poraz u četvrtfinalu prethodnog Mondijala, i prekid crne tradicije protiv ovog protivnika, koja sada iznosi 19 utakmica za redom bez pobede (18 poraza i jedan remi). Po prikazanom u polju, verovatno je zaslužila mnogo više, ali Španija je u drugom poluvremenu imala nepobedivog aduta – mađioničara među stativama Rodriga Koralesa.

Čuvar mreže Vesprema je izveo najubedljiviju moguću demonstraciju maksime da je „golman pola tima“. Zahvaljujući njegovoj magiji, pretežno u prvih 15 minuta nastavka, „Furija“ je mali zaostatak preokrenula u prednost od plus dva, ali to je bio tek početak neverovatnog raspleta.

Španija je bila lišena napadačkog učinka svog najboljeg strelca Dujšebaeva koji nije imao svoj dan, ali je zato utakmicu karijere odigrao nezaustavljivi Adrian Figueraš – postigao je 10 golova iz 11 pokušaja, i izborio je odlučujući sedmerac tri sekudne pre kraja.

Norveška je mnogo lakše od rivala dolazila do otvorenih šuteva, podjednako uspešno rešavala je i 6-0 i 5-1 zonu, najčešće u prvih 10-ak sekundi napada ali to ništa nije vredelo, pošto je Korales branio zicer za zicerom.

Momci Kristiana Bergea nisu se predavali, vratili su se u egal, ali su na ulasku u poslednju šestinu borbe, u roku od 60 sekundi načinili tri amaterske greške i poklonili protivniku isto toliko lakih golova iz kontra napada, za vođstvo Španije 25:22 u 51. minutu.

Zaslužili su Norvežani makar bod, i bili su mu jako blizu nakon pogotka Jendala iz penala za 27:27, 35 sekundi pre isteka vremena. Odmah je Ribera zatražio tajm-aut i namestio napad iz kojeg je pivotmen Figueraš u poslednjim trenucima izborio sedmerac. Aleiks Gomez je sa tog mesta bio nepogrešiv i doneo veliko slavlje Španiji.

ŠPANIJA-NORVEŠKA 28:27 (13:14)

ŠPANIJA: Korales 16 odbrana, De Vargas 1 odbrana – Gurbindo, Makeda 2, Fernandez 4, Entrerios 1, Dujšebaev, Sarmineto, Sole 2, Figueraš 10, Moros, Robledo 5, Abeljo 4 (2), Gvardiola

NORVEŠKA: Bergerud 17 odbrana, Severec – Red 2, Rajnkind 2, Guliksen, Osaliven 2, Petersen, Gulerud 2, Bjernsen 4, Jendal 9 (3), Overbi, Fredriksen, Mirhol, Sagosen 6 (1)