Španija slavi bronzu na oproštaju legendi! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Španija slavi bronzu na oproštaju legendi!

Španija slavi bronzu na oproštaju legendi!

U sjajnoj utakmici za treće mesto na muškom olimpijskom turniru u Tokiju, reprezentacija Španije savladala je Egipat 33:31 (19:16) i osvojila prvu olimpijsku medalju od 2008. S druge strane, Egipat je prva afrička selekcija koja se može pohvaliti olimpijskim polufinalem, ali će za medalju morati da sačeka još najmanje četiri godine.

Potpuna neizvesnost vladdala je od prvog do poslednjeg minuta duela za bronzu, s tim što su Španci bili ti koji su održavali neznantnu prednost od trenutka kada su je preuzeli, a te se dogodilo kada su mini serijom deficit od 5:3 pretvorili u vođstvo od 6:5.

Maksimalna razlika u prvom delu bila je tri gola, koliko je bilo i na poluvremenu. Egipat je povratio ravnotežu poečetkom nastavka, izjednačio na 21:21, ali nikako nije uspevao da povede i tako dobije dodatni elan. Svaki put kada bi „Faraoni“ bili na korak od preokreta, momci Đordija Ribere imala je odgovor, i umešno održavala minimalnu prednost u igri gol za gol više od 20 minuta, sve dok Raul Entrerios i Aleks Dujšebaev nisu uzeli stvari pod svoje i rešili pitanje pobednika svojim golovima nakon jedne izgubljene lopte Elahmara.

Za mnoge igrače španske reprezentacije ovo su bile poslednje Olimpijske Igre. Raul Entrerios je odigrao poslednju utakmicu u karijeri, a izvesno je da u Parizu nećemo gledati Aginagaldea, Sarmienta, Robleda…

Španija: de Vargas 9 odbrana, Korales; Gurbindo, Fernandez 2, Entrerios 4, Sarmiento 1, Aginagalde 2, Abeljo 7, Dujšebaev 5, Figueraš 3, Robledo 7, Migaljon 2, Gvardiola

Egipat: Eltajar 4 odbrane (1) Hendavi 7 odbrana; Hešam 2, Elmasri, Navar, J. Eldera 2, Šebib 7, Sanad 1, Omar Jahija 6, Kadah 4, Elahmar 7 (3), Mesili, Elvakil 3

SEMAFOR: 2-2, 4-5, 7-7, 12-11, 16-14, 19-16; 20-18, 23-23, 26-25, 27-27, 29-28, 33-31.