SPENS SLAVI: Vojvodina ispisala istoriju! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa SPENS SLAVI: Vojvodina ispisala istoriju!

SPENS SLAVI: Vojvodina ispisala istoriju!

Rukometaši novosadske Vojvodine ispisali su novu stranicu klupske istorije prvom pobedom u EHF Ligi šampiona! U svojoj debitantskoj sezoni u elitnom klupskom takmičenju, izabranici trenera Nikole Markovića bacili su na pleća jedno veliko ime evropskog rukometa – ruskog šampiona Čehovske Medvede 26:24 (12:13). Pred oko 2.000 gledalaca u hali „SPENS“, u koju se novosadski klub vratio posle pet godina pauze, novosadski tim je bio vođen maestralnim Filipom Marjanovićem. Srpsko reprezentativno levo krilo postigao je 11 golova iz 12 pokušaja (7/7 sedmerci) i tako praktično odredio sudbinu tima legendarnog Vladimira Maksimova.

U prvom delu, pored Marjanovića, dominantna je bila veza Rastvorcev – Nikolić, a eksplozivni pivotmen je do odlaska u svlačionicu izbrojao 5/5. Novosađani su imali prednost 9:5, ali je ruski tim predvođen Kovalevom (8) do poluvremena uspeo da preokrene.

Igra gol za gol nastavljena je u drugom delu. Novosađani su promašili dva napada za +3 u poslednja tri minuta, a ključni trenutak bila je odbrana odličnog Luke Arsenića, koji je zaustavio šut sa sedam metara Kovaleva, kada je slavlje na tribinama novosadske hale moglo da počne…