Srbija lako i ubedljivo do bodova protiv Grčke - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Srbija lako i ubedljivo do bodova protiv Grčke

Srbija lako i ubedljivo do bodova protiv Grčke

Fantastičan start kvalifkacija za EURO 2022, reprezentacija Srbije zaključila je lakom i ubedljivom pobedom protiv Grčke u Zrenjaninu, 31:21 (15:12), u zaostaloj utakmici prvog kola. „Orlovi“ se nakon tri odigrane utakmice nalaze na prvom mestu u grupi, uz trijumfi remi protiv Francuske.

Uz blage probleme tokom prvih 30 minuta, pre svega u odbrani, Srbija je imala sigurno prednost od tri do pet golova, da bi serijom 4:0 početkom nastavka rutinski rešila pitanje pobednika. Selektor Toni Šerona iskoristio je priliku da isproba razne varijante i pruži priliku nekim igračima koji su vredno radili u prethodnih 17 dana, a nisu imali previše minuta u mečevima sa „Trikolorima“.

Momci u crvenim dresovima su značajno pojačali ritam odbrane u drugom poluvremenu, razbranio se sjajni Milosavljev, pa su usledili i laki golovi. U samoj završnici prednost je postala dvocifrena, rasla je do plus 12, pre nego što su Grci uspeli da ublaže poraz u poslednjih 60 sekundi.

Pored Milosavljeva, ponovo su se istakli Radivojević (8), Marsenić (5), Kukić (5) i Orbović (3).

SRBIJA – GRČKA 31:21 (15:12)

SRBIJA: Cupara 1 sedmerac, Milosavljev 14 odbrana, Marsenić 5, Đorđić 1, Radivojević 8, Orbović 3, Šotić 3, Kukić 5, Obradović, Vorkapić 4, Kolaković, Dodić, Abutović, Popović 1, Pešić, Sretenović 1
GRČKA: Milonas 6, Maljos 2, Ciras 3, Pasias 2, Cilas, Arampacis 1, Kostakidis, Kotanidis,Evangelidis, Papadinosiu, Kandilas, Arapakopulos 3, Bukovinas 1, Mihalidis, Kalomoiros, Dompris 2
SEMAFOR: 5:3 (9.) 8:5 (12.) 13:8 (19.) 19:12 (35.) 23:15 (48.) 30:19 (59.)

Igrač utakmice: Bogdan Radivojević