Strepnja pred revanš: Metalurg nosi "mršavu" zalihu u Lucern - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Strepnja pred revanš: Metalurg nosi „mršavu“ zalihu u Lucern

Strepnja pred revanš: Metalurg nosi „mršavu“ zalihu u Lucern

U prvom meču poslednjeg kola kvalifikacija za grupnu fazu Lige Evrope, Metalurg je u SC „Jane Sandanski“ savladao švajcarski Kriens 26:24 (14:13).Tim sa Autokomande se u drugom poluvremenu našao u zaostatku, ali je boljom igrom u finišu utakmice uspeo da stvori kakvu-takvu prednost pred uzvratnu utakmicu koja je na programu za sedam dana.

Nagoveštaj neizvesnog dvomeča videli smo od samog starta, Metalurg je najvećim delom prvog poluvremena održavao gol do dva razlike u svoju korist, ali je tim Gorana Perkovca pokazao da će biti tvrd orah. Igrali su domaći po taktovima Tarabokije i Horvata, ubedljivo najraspoloženijih pojedinaca, ali je nedostajalo da se priključi još neko kako bi makedonski tim napravio sebi više prostora da se razigra.

Metalurg u nastavak ulazi nešto opuštenije, što Švajcarci brzo kažnjavaju i predvođeni Jernerom Papežom dolaze do prve prednosti na meču, koju su u 45. minutu duplirali – 17:19. Tajm-aut Kastratovića je ponovo preokrenuo utakmicu, Metalurg je reagovao serijom 5:1 i vratio plus dva na svoj konto, a potom u igri gol za gol u samom finišu uspeo i da sačuva taj suficit, nakon poslednjeg pogotka Martina Serafimova.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su pomenuti Tarabokija i Horvat sa po osam golova, dok se na drugoj strani istakao Papež sa šest.

METALURG: Dupjačanec 7 odb, Đorđeski – Horvat 8, Tarabokia 8, Kankaraš 3, Serafimov 3, Popović 1, Lazarevski 1, Marić 1, Dodić 1

KRIENS: Bar 5 odb, Ajšer – Papež 6, Vaner 5, Lapajne 4, Gavranović 3, Šlumpf 3, Harbuz 1, Piroš 1, Relstab 1