STRUGA 2015: Dinamo bolji od Bešiktaša, sa Sesonom za trofej - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa STRUGA 2015: Dinamo bolji od Bešiktaša, sa Sesonom za trofej

STRUGA 2015: Dinamo bolji od Bešiktaša, sa Sesonom za trofej

U najboljoj utakmici dosadašnjeg dela 43. turnira u Strugi, Dinamo iz Bukurešta je savladao Bešiktaš 32:30 (14:15), nakon sjajnog preokreta u finišu. Turski tim je pred odlučujućih 10 minuta vodio sa 26:22, a i remi im je bio dovoljan za finale. Ipak, Rumuni su u uzbudljivoj završnici uspeli da dođu do potrebnog rezultata pa su oni ti koji će se u subotu boriti za prvo mesto protiv Sesona.

Bešiktaš je bolje počeo meč, poveo sa 5:2 i 10:7 u 19. minutu, zahvaljujući akrobacijama na golu čuvara mreže Demira. Dinamo se nije predavao i zahvaljujući bekovima Alehandru i Vrankoviću uspeo da ostane u aktivnom rezultatu sve do poslednje četvrtine susreta, kada Bešiktaš uspeva da sa par kontri Ninčevića „pobegne“ na 26:22. Od tog trenutka, na terenu je postojao samo sastav iz Bukurešta. Strpljivim napadom i koncentracijom u odbrani su prišli na 26:25, a onda su proradili i kontra napadi za potpun preokret. Minut pre kraja, Done ne koristi semerac za izjenačenje, a Dinamo sa igračem manje uspeva da izigra rivala i postigne gol za finale.

Crno – beli su imali priliku da utešnim pogodkom izbore barem meč za treće mesto, ali im ni to nije pošlo za rukom, pa će se tako u subotu od 18h boriti sa Zamalekom da izbegnu fenjer. Za treću poziciju nadmetaće se Zomimak i Benfika (19.45), a za trofej Dinamo i Seson (21:30).

Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su  Alehandru sa osam golova, jednim više od Jakova  Vrankovića. Tri gola postigao je i novajlija Milašević. Na drugoj strani, briljirao je Ninčević sa osam, Done je dao sedam a Đukić pet.Pribak i Rašić su po dva puta pogađali, Dačević jednom.