STRUGA 2015: Zamalek zaustavio Seson u poslednjem napadu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa STRUGA 2015: Zamalek zaustavio Seson u poslednjem napadu

STRUGA 2015: Zamalek zaustavio Seson u poslednjem napadu

U drugom meču grupe B 43. turnira u Strugi, Seson i Zamalek su remizirali 22:22 (13:9). Silom prilika, ovaj meč je završen tek jutros, pošto je usled kiše sinoć odigrano samo prvo poluvreme, koje je u potpunosti pripalo francuskom timu. Drugo poluvreme je igranu u struškoj hali, a ta promena je više odgovarala Egipćanima, koju su uspeli da osvoje bod golom Šehiba u poslednjim trenucima susreta.

Skoro 10 minuta bilo je neophodno Egipćanima da pogode mrežu, a prednost Sesona bila bi veća da golman Hendavi nije zaustavio par povoljnih prilika. U utakmici punoj ritma i zanimljivih akcija, Seson je održavao sigurnu prednost, najviše plus pet, 12:7, 13:8. Kao i sinoć protiv Benfike, briljirao je neuhvatljivi pivotmen Lefranši, dok su na drugoj strani golovi najčešće bili plod kreacija prve zvezde Zamaleka, Ahmeda Elahmara.

U drugom poluvremenu odigranom jutros, Seson nije bio tako ubojit na „Ženskoj plaži“, ali je uspeo da održava pristojnu prednost sve do poslednjih 10 minuta. Igrači Zamaleka su sa puno želje i strasti odigrali utakmicu, ne predavši se do samog kraja. 120 sekundi pre poslednjeg zvižduka, Seson je vodio sa 22:19. Afrički sastav je na krilima pivotmena Šehiba, strelca poslednja dva gola, uspeo da ostane u igri za plasman u finale. Upravo je on bio najefikasniji na meču sa sedam golova, ispred Abdelslama sa četiri. I kod Francuza je najbolji bio kružni napadač, Lafranši, strelac šest golova, duplo više od Derbiea i Dora. Mladenović i Batinović se nisu upisali u strelce.

Seson sada ima tri poena iz dva meča i čekaće ishod meča Zamaleka i Benfike. Egipćanima za finale treba trijumf od četiri i više razlike, ili tri, ukoliko postignu više od 24 gola. U svakom drugom slučaju Seson će se boriti za pehar.

U grupi B, sve tri ekipe imaju šanse za finale. Strumica je završila preliminarni deo sa dva boda, a večeras igraju Bešiktaš i Dinamo Bukurešt. Turcima će i bod biti dovoljan za prolaz, dok je Rumunima za plasman u završnu predstavu potreban trijumf od najmanje dva razlike. U slučaju minimalne pobede Dinama, napraviće se krug jer će sva tri tima imati gol razliku „+0“, gde bi odlučivao najveći broj postignutih golova.