Šveđani ponovo kroz iglene uši, Japan pokazao drugo lice - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Šveđani ponovo kroz iglene uši, Japan pokazao drugo lice

Šveđani ponovo kroz iglene uši, Japan pokazao drugo lice

I drugi meč protiv autsajdera na olimpijskom turniru u Tokiu, reprezentacija Švedske dobila je na jedite jade. Međutim, bodovi su tu – nakon Bahraina, savladan je i domaćin Japan – 28:26 (17:14).

Većim delom utakmice je delovalo da će Skandinavci rutinski odraditi posao, vodili su sa šest razlike sredinom drugog poluvremena, ali su borbeni izabranici Dagura Sigurtsona uspeli da „zakuvaju“ u samoj završnici. Smanjili su na gol zaostatka četiri minuta pre kraja i propustili nekoliko napada za izjednačenje, pre nego što je Karlsbogard u poslednjem minutu otklonio poslednju dilemu i postavio konačan rezultat.

ŠVEDSKA-JAPAN 28:26 (17:14)

ŠVEDSKA: Agefors 12 odbrana, Palička – Sandel 1, Sanefelt, Gotfridson 4, Lagergen 2, Pelas 1, Klar 3, F. Peterson 1, Vane 8 (2), D. Peterson 1, Ekberg 3, Darj 1, Karlsborgard 3

JAPAN: Ivašita 5 odbrana, Sakai 1 odbrana – Š. Jošida 3, R.Tokuda, Š. Tokuda 3,  Mizumaši 2, T. Jošino 2, Motoki 6, Doi 2, Vatanabe 3, Narita, Baig 2, Kasahara 3, Sugioka

ŠPANIJA-NORVEŠKA 28:27

EGIPAT-DANSKA 27:32

BAHRAIN-PORTUGAL 25:26

NEMAČKA – ARGENTINA 33:25, FRANCUSKA – BRAZIK 34:29