Sveti rat, bez navodnika: Šta se dešava u Plocku? - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Sveti rat, bez navodnika: Šta se dešava u Plocku?

Sveti rat, bez navodnika: Šta se dešava u Plocku?

U toku je utakmica sezone u Poljskoj između dva najveća tima ove zemlje. Rivalstvo Visle Plock i Lomza Vive Kielcea već neko vreme nosi radni naslov „Sveti rat“, ali ovo što se večeras dešava u Plocku, ne samo da opravdava taj naziv, već ga i prevazilazi.

Naime, u prvom poluvremenu, hrvatski sudijski par Milošević-Gubica, angažovan specijalno za ovaj meč, pokazao je čak četiri direktna crvena kartona, tri domaćinu i jedan gostu! Prvi je zaradio Mirsad Terzić već u 35. sekundi meča, a pred odlazak na odmor, put u svlačionicu pokazan je i Leonu Šušnji.

Nakon 30 minuta, Visla, koja ima tri boda zaostatka u odnosu na najvećeg rivala, vodi sa 12:10. Ukoliko slavi, tim Ćavija Sabatea će verovatno osvojiti prvu titulu nakon 2011, jer je u prvom delu sezone Vive Kielce pobedilo 27:26. Ovo je poslednja utakmica poslednjeg kola u Poljskoj.