Tačka na 1. kolo: Magdeburg slavio u Bukureštu, Visla bolja od Porta - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Tačka na 1. kolo: Magdeburg slavio u Bukureštu, Visla bolja od Porta

Tačka na 1. kolo: Magdeburg slavio u Bukureštu, Visla bolja od Porta

Povratnik u EHF Ligu šampiona, nemački šampion Magdeburg, „preživeo“ je vruće gostovanje u Rumuniji, i slavio prvu pobedu u elitnom takmičenju još od 2005. godine.  Neizvestan meč, u kojem je domaćin vodio do završnice prvog dela, rešen je tek u poslednjim minutima, kada je prevagnuo suvi kvalitet tima Beneta Vigeta – 28:30 (16:16).

Magdeburg je preuzeo vođstvo početkom drugog poluvremena, i praktično do samog finiša ga održavao igrom gol za gol. Pogotcima Akimenka i Kašpareka, Dinamo je u 53. minutu izjednačio na 26:26, ali su Jensen, Kristjanson i Magnuson, uz sjajnog Nikolu Portnera (15 odbrana) prevagnuli na stranu tima iz istočne Nemačke.

Debi u EHF Ligi šampiona dočekao je i plejmejker srpske reprezentacije Lazar Kukić, strelac tri gola. Najefikasniji u poraženom taboru bio je Ante Kuduz sa šest pogodaka.

Dinamo Bucuresti – Magdeburg 28-30 (16-16)

Dinamo Bucuresti: Ante Kuduz 6, Andrii Akimenko 5, Stanislav Kasparek 5, Lazar Kukic 3, Ali Zeinelabedin 3, Valentin Ghionea 2, Nicusor Negru 2, Viachaslau Bokhan 1, Joao Francisco 1.

Magdeburg: Omar Magnusson 7, Gisli Kristjansson 5, Lukas Mertens 4, Tim Hornke 4, Magnus Saugstrup Jensen 3, Marko Bezjak 2, Philipp Weber 2, Daniel Pettersson 1, Luca Meister 1, Kay Smits 1.

U poslednjoj utakmici prvog kola, Visla je kao domaćin savladala Porto 27:23 (14:10). Dugo je poljski predstavnik čuvao solidnu prednost od četiri gola, ali je Porto uspeo da zapreti u završnici. Ipak, momci Ćavija Sabatea uspeli su da sačuvaju pobedu.

Pilipović je ubeležio 13 odbrana u pobednikim redovima, a Nikola Mitrevski četiri na drugoj strani, uz šest Frandsena. Gonzalo Perez Arse bio je najefikasniji u pobedničkim redovima sa sedam golova, dok su hrvatski internacionalci Mihić i Lučin po četiri puta pogodili.  U timu Porta, Oliveira pet, Salina četiri.