Tamše: Zaslužili smo više! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Tamše: Zaslužili smo više!

Tamše: Zaslužili smo više!

Uprkos dosta dobroj igri u prvom meču osmine finala EHF Lige Evrope, Nexe je u Našicama poraženo od Rajn Nekar Levena 25:27 (14:13). „Lavovi“ će u Manhajmu biti veliki favoriti za prolaz u četvrtfinale.

Trener gostujućeg tima, Martin Švalb, ovako je video utakmicu:

-Čestitke Nexe-u na dobroj utakmici. Mislim da imaju puno snage i duha u timu. Na početku utakmice pravili smo previše grešaka, i dali krila protivniku, pomogli mu da bude bolji. Prvo poluvreme je bilo problematično za nas, ali zadovoljan sam što smo uprkos tome uspeli da pobedimo. Međutim, potpuno nam je jasno da ništa nije rešeno i daćemo imati težak put do četvrtfinala u revanšu -rekao je Nemac.

Branko Tamše smatra da je njegov tim igrom i borbenošću zaslužio bolji rezultat.

-Čestitke Rajn Nekar Levenu na pobedi. Njihov trener ističe da su napravili puno grešaka u prvom poluvremenu, ali ja mislim da ih je naša odbrana prisilila na to. Moram pohvaliti momke na jakoj borbi tokom svih 60 minuta, mislim da smo zaslužili više, Imali smo puno problema, a Rajn Nekar Leven je došao sa punom postavom i odigrao maksimalno ovu utakmicu. To govori koliko su nas cenili kao protivnika. Odigrati utakmicu u egalu protiv ovakvog rivala, a bez klasičnog desnog beka, veliki je uspeh za nas. Oni su ekipa koja može pobediti svakog na svetu. Čestitam im još jednom, ali i našim momcima, bila je odlična borba. Žao mi je jer mislim da smo zaslužili bolji rezultat. Gostima želim sretan put, vidimo se uskoro ponovo – kazao je slovenački stručnjak.

Revanš meč je na programu narednog utorka u Nemačkoj.