Teodorović zadovoljan: Osvojili smo bod protiv velikog favorita - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Teodorović zadovoljan: Osvojili smo bod protiv velikog favorita

Teodorović zadovoljan: Osvojili smo bod protiv velikog favorita

Moglo je, i trebalo da budu dva, ali su srpski juniori morali da se zadovolje jednim bodom protiv Islanda na otvaranju Evropskog prvenstva u Portugala. „Orlići“ su četiri minuta pre kraja imali tri gola prednosti na svom kontu, ali je skandalazono, amatersko suđenje domaćih arbitara, ne samo u finišu već čitavim tokom utakmice, dovelo do remija.

Selektor Đorđe Teodorović je sve to gospodski podneo, i posle meča istakao zadovoljstvo rezultatom i igrom svojih momaka.

ĐORĐE TEODOROVIĆ

• Završili smo prvi meč protiv izuzetno teškog protivnika. Island je bio baš onakav kakvog smo ga očekivali, bilo je tu borbe u svih šezdeset minuta. Moglo je biti dva boda, moglo je jedan, a videli smo da smo mogli da završimo i bez bodova, spasila nas je sirena. Na kraju smo zadovoljni, završili smo protiv velikog favorita sa jednim bodom i mislim da će to podići ekipu. Sutra igramo protiv jedne od najboljih ekipa na šampionatu, protiv Nemačke i sada treba iskoristiti priliku i izvući pouke da ne pravimo greške kakve smo pred kraj utakmice pravili. Pet minuta pre kraja smo vodili sa pet razlike i umesto da mirno privedemo kraju, napravili smo greške u odbrani koje su nas odvele u neizvesnu završnicu. Ali videlo se da nam je potencijal i karakter fenomenalan. Posle minusa od tri gola na poluvremenu došli smo veoma brzo do egala, a zatim i prešli u vođstvo od tri gola. Ovi momci su sjajni, sutra protiv Nemačke moramo da stegnemo zube i da vidimo da li tu možemo da uradimo nešto.

STEFAN DODIĆ

• Bio je ovo veoma težak meč, znali smo da je Island izuzetan protivnik i pripremali smo se za ovakvu utakmicu i za njihovu brzu igru. Igrali smo veoma dobro u prvom poluvremenu i u odbrani i u napadu. U drugom delu utakmice smo imali mnogo grešaka u odbrani i to nas je koštalo pobede. Imamo malo vremena za predah i da se pripremimo za sledeću utakmicu sa Nemačkom.

MARKO MRDOVIĆ

• Bila je ovo odlična utakmica, svaka čast momcima i čestitam im na borbenosti. Uspeli smo da se vratimo iz minusa na kraju prvog poluvremena i veći deo drugog dela igre vodili, ali na kraju mala nesigurnost i nervoza dovela je do toga da odigramo nerešeno. Tražićemo pobedu protiv Nemačke i Italije i nadam se da prolazu u drugu fazu takmičenja.

Srbija već u petak od 15.30 igra protiv aktuelnog prvaka Evrope Nemačke, selekcije koja je u prvom kolu pobedila Italiju 35:26. Po dve reprezentacije iz svake od četiri grupe obezbediće nastavak takmičenja.