TEŽAK UDARAC: "Zmajevi" poraženi u Estoniji - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa TEŽAK UDARAC: „Zmajevi“ poraženi u Estoniji

TEŽAK UDARAC: „Zmajevi“ poraženi u Estoniji

Reprezentacija Bosne i Hercegovine doživela je težak udarac u kvalifkacijama za Evropsko prvenstvo 2022, porazom na gostovanju Estoniji 24:21 (11:14).

Užasan dvodnevni boravak u Estoniji završen je u istom ruhu – porazom od autsajdera grupe, iako su izabranici Bilala Šumana vodili sa tri razlike na poluvremenu. Ipak, iscrpljeni „Zmajevi“ su ostali bez energije u nastavku, a Estonci su iznenadili odličnom igrom 7 na 6 čitavim tokom drugog poluvremena. Ta taktička varijanta selektora Tomasa Sivertsona bila je pun pogodak i donela veliku pobedu Estoncima.

Najefikasniji u redovima Estonaca bili su Karl Toom i Kaspar Lees sa po osam postignutih pogodaka, dok je u redovima selekcije Bosne i Hercegovine najbolji bio Alen Ovčina sa šest pogodaka, dok su Panić i Prce postigli po tri.

Izabranici Bilala Šumana napatili su se dok su došli na jugoistok Estonije, gradić sa nešto više od 6.000 stanovnika.
Iz Sarajeva su putovali u Frankfurt, a potom iz Nemačke u estonsku prestolnicu Tallin, odakle su višesatnom vožnjom autobusom stigli na željenu destinaciju. A tamo ih je dočekao pakao.

Zatvoreni po ćelijama 48 sati, bez prava na terasu da izađu, bez obroka dva dana – napisao je na Fejsbuku Vojislav Rađa, član Upravnog odbora Rukometnog saveza Bosne i Hercegovine. On je dodao da su bh. rukometaši od 2. do 5. januara tri puta testirani na koronavirus i da su svi rezultati bili negativni.

Na sve te okolnosti nadovezao se i loš rezultat, koji je Bosnu i Hercegovinu doveo u vrlo nezavidan položaj u kvalifikacijama. U konkurenciji Austrije, Nemački i Estonije, neophodno će biti osvojiti jedno od prva dva mesta, ili biti među četiri najbolje trećeplasirane ekipe.

„Zmajevima“ je ovo drugi poraz, pošto su na startu kvalifikacija uprkos fenomenalnoj igri poraženi od Nemaca u Dizeldorfu. Ranije danas, Nemačka je bila ubedljiva protiv Austrije u Gracu.

U nedelju, 10. januara, Bosna i Hercegovina će dočekati Estoniju u Bugojnu.