Trimo Trebnje iznenadilo Tatabanju u Mađarskoj! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Trimo Trebnje iznenadilo Tatabanju u Mađarskoj!

Trimo Trebnje iznenadilo Tatabanju u Mađarskoj!

Kakvu sezonu igra Trimo Trebnje! Slovenački tim je jedno od najprijatnijih iznenađenja ove sezone u Evropi, a ta konstatacija je dobila potvrdu u vidu trijumfa nad Tatabanjom u gostima 26:28 (12:14), u okviru trećeg kola Grupe D EHF Lige Evrope.

Tim koji sa klupe predvodi legendarni Uroš Zorman je tako na najbolji mogući način debitovao u ovom takmičenju, pošto u prva dva kola nije igrao svoje mečeve protiv Rajn Nekar Levena i Kadeten Šafhauzena. Uspeh je još veći ako se uzme u obzir da su Trebnjanci igrali bez Darka Cingesara i Gregora Potočnika.

Nakon što je 20-ak minuta bio u blagom zaostatku, najviše 11:8, gostujući tim je u finišu prvog poluvremena preuzeo vođstvo, koji je u nastavku uvećao na maksimalnih plus šest, 24:18 u 48. minutu. Sastav Vladana Matića je uspeo da pripreti u samim finišu, smanjio je na 26:27, ali je pogotak Cirara otklonio poslednju dilemu.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bio je Cirar sa sedam golova, pet je dodao Udovičić a četiri Florjančić, dok su na drugoj strani po četiri pogotka postigli Ančin, Zdolik i Božović.

U sledećem kolu, 24. novembra, Trimo Trebnje će dočekati danski GOG Gudme.