Trimo Trebnje nadigralo Eurofarm Pelister! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Trimo Trebnje nadigralo Eurofarm Pelister!

Trimo Trebnje nadigralo Eurofarm Pelister!

Rukometaši Trimo Trebnja nastavili su sa fenomenalnim uspesima ove sezone. Prethodnog vikenda su doživeli tek prvi poraz u domaćem šampionatu od Slovenj Gradeca, ali u EHF Ligi Evrope imaju maksimalan učinak iz dva meča, nakon velike pobede protiv Eurofarm Pelistera u „Tivoliju“ – 28:24 (14:12).

Slovenački predstavnik je vodio čitavim tokom meča, najčešče golom ili dva razlike, a meč je prelomio na ulasku u poslednjih 10 minuta igre, kada je Gregor Potočnik pogodio najpre za 22:19, a potom i 24:20. Nešto kasnije prednost je narasla na plus šest, da bi gosti u završnici samo ublažili poraz.

Briljirao je Aleksandar Tomić među stativama, naročito u prvom poluvremenu kada je odbranio nekoliko zicera gostima i uneo im vidljivu nesigurnost pri šutu.

U prvom poluvremenu se igralo u serijama – vodilo je Trebnje 4:2, Pelister preokrenuo na 4:5 (jedino vođstvo na utakmici), da bi izabranici Uroša Zormana uzvratili istom merom za prednost od 7:5. Trebnjanci su u finišu prvog dela stekli maksimalnih 12:8, ali je Pelister za manje od dva minuta serijom 3:0 prišao na gol zaostatka.

Od tog trenutka do pomenutog 50. minuta igralo se gol za gol. Tim Željka Babića nikako nije uspevao da izjednači rezultat, Trimo Trebnje je uvek pronalazilo način da postigne gol kada je delovalo da će gosti preokrenuti. Najveća napadačka snaga slovenačke ekipe bio je Gregor Potočnik, naročito u završnici kada se utakmica lomila. On je postigao pet pogodaka, koliko i Ozgur Sarak. Po četiri su dodali Dobovicnik i Didović.

Na drugoj strani, sa pet pogodaka najefikasniji je bio Stipe Mandalinić, četiri je dao Velkovski, a po tri Madžovski, Kušan i Radovič. Aleksandar Tomič je meč završio sa 15 odbrana, dok su Trajkovski i Čanevski zajedno imali čak 10 odbrana manje.

Eurofarm Pelister ima tek jedan bod iz četiri meča, dok je trenutno drugoplasirani tim slovenačkog šampionata dobio obe utakmice koje je odigrao.