TURBO FINIŠ: Vardar napunio mrežu Elveruma, sa Vespremom za četvrtfinale! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa TURBO FINIŠ: Vardar napunio mrežu Elveruma, sa Vespremom za četvrtfinale!

TURBO FINIŠ: Vardar napunio mrežu Elveruma, sa Vespremom za četvrtfinale!

U poslednjoj utakmici grupne faze EHF Lige šampiona, ekipa Vardara je pred svojim navijačima savladala Elverum 39:30 (17:16), čime je na najbolji način zaključila turbulentni, ali na kraju uspešni deo takmičenja.

Iako konačan rezultat to ne govori, meč je bio neizvestan do poslednjih deset minuta, kada je usledila furiozna završnica domaćina. Odsustvo većeg rezultatskog značaja, pošto je pre duela bilo poznato da će Vardar biti peti a Elverum šesti, doprinelo je atraktivnoj rukometnoj predstavi u SC „Jane Sandanski“.

Vardar će u osmini finala igrati protiv starog poznanika Vesprema, koji će grupnu fazu okončati na četvrtom mestu grupe B.

Iako je domaćin otvorio meč sa 4:0, norveški prvak je uspeo da se konsoliduje do odlaska na odmor, a početkom nastavka čak i da povede sa tri razlike u dva navrata. Crveno-crni su dobro reagovali na promenu odbrane Davida Davisa, napad je bio inspirisan, a u poslednjih pet minuta napravljena je serija 7:1, kojom je Vardar stigao do ubedljive pobede.

VARDAR-ELVERUM 39:30 (17:16)

VARDAR: Tomovski 9 odbrana, Gogov 1 odbrana – Dibirov 7, O. Njokas 6, K. Njokas 5, Đukić 4, Valčak 4, Toto 4, Morales 3, Stoilov 2, Georgievski 1, Taleski 1, Dodić 1, Dialo 1

ELVERUM: Imsgard 7 odbrana, Frajs – Langas 1, Fingren 1, Porkelson 1, Lien 1, Hedberg 2, Grendal 4, Solstad 5, Moen 7, Johanson 8