Uspeo popravni: Porto bolji od Meškov Bresta, nova simultanka Panića - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Uspeo popravni: Porto bolji od Meškov Bresta, nova simultanka Panića

Uspeo popravni: Porto bolji od Meškov Bresta, nova simultanka Panića

Nakon iznenađujućeg poraza kod kuće od Elveruma na startu takmičenja, rukometaši Porta su položili popravni ispit savladavši Meškov Brest na svom terenu 27:25 (12:9). Oba tima posle dva kola imaju po dva boda.

Nije delovalo da će ishod biti ovakav nakon prve četvrtine utakmice – za portugalskog prvaka početak utakmice je bio prava agonije, pošto je za 14 minuta postigao samo dva gola, ali Meškov Brest nije uspeo da stekne prenost ozbiljniju od 6:2.

Adekvatan opis za igru tima Magnusa Andersona bio bi „od očaja do sjaja“, pošto su drugu polovinu prvog poluvremena odigrali maestralno, i serijom 10:3 stekli prednost od 12:9 pred nastavak.

Ponovo je Marko Panić bio taj koji je na svoj plećima vukao Meškov Brest u drugom poluvremenu, ali, za razliku od prošlonedeljnog duela sa Vardarom, ovoga puta to nije bilo dovoljno za bodove. Porto je kontrolisao situaciju do kraja, i zabeležio prvi trijumf. Veliki udeo u tom uspehu ima i Nikola Mitrevski sa 13 odbrana. Iskusni Makedonac je sjajnu formu nagovestio impresivnim nastupom u domaćem prvenstvu pre četiri dana

Magaljaeš i Martins su bili najefikasniji u pobedničkim redovima sa po pet golova, dok je na drugoj strani neprikosnoven bio Panić sa devet, Santalov i Vailupov su dodali po četiri, Razgor je dodao tri, a Jaka Malus jedan. Dobro je branio i Ivan Pešić, ali njegovih 12 odbrana nije bilo dovoljno ni za remi.