VARDAR 2015: Domaćin u finalu, remi Metalurga - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa VARDAR 2015: Domaćin u finalu, remi Metalurga

VARDAR 2015: Domaćin u finalu, remi Metalurga

Prvi finalista prvog turnira povodom godišnjice Sportskog Centra „Jane Sandanski“ je upravo domaćn. Crveno – crni su do borbe za prvo mesto stigli pobedom nad Čehovskim Medvedima 40:32 (17:17). U prvom kolu Vardar je bio bolji od Neksea 36:26.

Slično kao u prošlosezonskom meču Lige šampiona, duel Vardara i Čehovskih Medveda obeležili su efikasni napadi i slabije odbrane. Momcima Raula Gonzalesa je tek u drugom poluvremenu pošlo za rukom da slome otpor rivala, koji je u 20. minutu vodio sa 12:10. Domaći su uspeli da poravnaju do odmora, a u nastavku pokazali da je razlika u kvalitetu ubedljivo na njihovoj strani.

Arpad Šterbik nije branio na ovom meču, pa je Gradimir Čanevski iskoristio priliku da se istakne među stativama. Najefikasniji kod pobednka i prvog finalste bio je Manaskov sa sedam golova, dva više od Brumena i Karačića. Na drugoj strani istakli su se Andreev, Santalov i Šelustukov sa po šest.

Vardar će u finalu igrati sa boljim iz sutrašnjeg duela Krasnodara i Kristijanštada (Šveđanima odgovara i remi).

METALURG – KRASNODAR 27:27 (12:11)

Metalurg je propustio ogromnu priliku da pobedi ruski tim. Vodili su izabranici Lina Červara i sa šest razlike većim delom drugog poluvremena, ali je u poslednjih deset minuta usledio pad koji je Krasnodar iskoristio da dođe do boda. Briljirao je Janko Božović sa devet golova, kao i Madžovski sa sedam.

Metalurg če se boriti za treće ili peto mesto, zavisno od rezultata meča Krasnodar – Kristijanštad.