Vardar lako izgubio od Meškov Bresta, sa Vespremom za četvrtfinale - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vardar lako izgubio od Meškov Bresta, sa Vespremom za četvrtfinale

Vardar lako izgubio od Meškov Bresta, sa Vespremom za četvrtfinale

Razočaravajući kraj grupne faze EHF Lige šampiona za Vardar. Tim Stevčeta Alušovskog je lako poražen na svom terenu od Meškov Bresta 32:36 (12:20), i tako zauzeo sedmo mesto, što znači da će u osmini finala igrati protiv Vesprema.

Osmi poraz u elitnom takmičenju ove sezone, makedonski šampion pretrpeo je neočekivano lako. Ne računajući uvodnih nekoliko minuta, Meškov Brest je čitavim tokom meča vodio, a odlučujuću razliku stvorio je u finišu prvog poluvremena, kada se serijom 7:1 odvojio na velikih plus osam.

Domaćin je zaigrao nešto bolje u nastavku, ali nije uspeo da priđe na manje od četiri razlike do same završnice, kada je pitanje pobednika već bilo rešeno.

Da tako bude, pobrinuo se sjajni Ivan Pešić na golu gostiju, odbranivši nekoliko zicera u situacijama kada je delovalo da bi crveno-crni mogli da se vrate u igru.

Još jednu maestralnu partiju u dresu beloruskog prvaka, pružio je Staš Skube, i to protiv svog bivšeg kluba sa kojim je pokorio Evropu 2019. godine. Slovenac je odlično dirigovao napadom svog tima, a uspeo je da postigne i sedam golova. Šest je dodao Marko Panić, ali je neprikosnoven bio verovatno budući igrač Vesprema, Mikita Vailupov sa 12 pogodaka. Na drugoj strani, istakao se Timur Dibirov sa devet golova.

Vardar-Meškov Brest 32:36 (12:20)

Vardar: Kantagrel 9 odbrana, Kizić 1 0dbrana – Ševaljević, Valčak, Stoilov 3, Dimitrioski, Georgievski 1, Karapalevski, Disinger 1, Kalaraš 4, Gadža 7, Čupić 4, Taleski 3, Dibirov 9, Vekić, Atanasovski

Meškov Brest: Pešić 13 odb, Matskevič – Santalov, Budzeika, Panić 6, Skube 7, Šumak 2, Baranov, Razgor, Pačkovski 1, Obranović 2, Selvasjuk, Vailupov 12, Malus 2, Tamašuk 1, Vranješ 3