Velika pobeda PPD Zagreba, brodolom Vardara u finišu! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Velika pobeda PPD Zagreba, brodolom Vardara u finišu!

Velika pobeda PPD Zagreba, brodolom Vardara u finišu!

Sve što se očekivalo od balkanskog klasika, dogodilo se na terenu, za potrebe ovakve utakmice preskromne dvorane „Sutinska vrela“, a šlag na torti bio je veliki preokret PPD Zagreba u samoj završnici, za veliku pobedu – 23:22 (14:12).

Iz potpuno očekivane rovovske borbe, iznimno važne za plasman u nok-aut fazu, domaćin je izašao kao pobednik iako je u poslednjih osam minuta ušao sa deficitom od tri gola. Očajnim napadačkim rešenjima u samoj završnici, Vardar je izgubio dobijenu utakmicu i skliznuo ispod crte, pošto ga je večerašnji rival pretekao za bod.

Nažalost, da stvari ne budu potpuno ružičaste za pobednika, pobrinula se nezgoda u završnici prilikom koje je Sandro Obranović povredio skočni zglob. Na prvi pogled deluje da će ga čekati duža pauza…

Slična su bila dva poluvremena na ovoj utakmici – PPD Zagreb je silovito počeo i poveo sa 5:2, ali sredinom prvog dela Vardar serijom 4:0 preokrenuo na 6:8. Međutim, do odlaska na odmor domaćin je uzvratio istom merom i vratio +2 na svoj konto.

Odbrane su još više dominirale u nastavku, ali je makedonski šampion bio dosta bolji protivnik, što je valorizovao pogotkom Darka Đukića iz kontre za 18:21 u 52. minutu. Delovalo je tada da su crveno-crni pred velikim trijumfom, međutim…

Drugo isključenje Totoa iskoristili su Vistorop i kasnije povređeni Obranović da smanje na gol zaostatka. U pravom trenutku, razbranio se večeras sjajni Dino Slavić, a napad Vardara je potpuno zakazao u tim trenucima.

Pet minuta pre kraja, Vistorop je pogodio za egal, da bi odmah uzvratio Valčak – 21:22.  Usledilo je o treće isključenje neopreznog Totoa. Klarica je izjednačio, a Slavić odbranio zicer Gadži, da bi svojim prvom golom, prednost „Plinarima“ doneo Zvonimir Srna.

Ispostavilo se da je ujedno postavio i konačan rezultat, iako je do kraja ostalo Dva i po minuta. Slavić je zaustavio i Moralesa, potom je Taleski lošim dodavanjem poklonio loptu domaćinu, a i poslednja prilika je proćerdana na sličan način, kada je Kevin Njokas poslao netačan i nepotreban pas na crtu.

PPD Zagreb – Vardar 1961 23-22 (14-12)

PPD Zagreb:  Ivan Cupic 5, David Mandic 4, Sandro Obranovic 3, Luka Klarica 3, Filip Vistorop 3, Davor Cavar 2, Zvonimir Srna 1, Dino Slavic 1, Zeljko Musa 1.

Vardar 1961:  Jeremy Toto 4, Timur Dibirov 4, Darko Djukic 3, Guy Nyokas 2, Ante Gadza 2, Patryk Walczak 2, Stojanche Stoilov 1, Ante Kuduz 1, Yoel Cuni 1, Filio Taleski 1, Baraky Diallo 1.

1. Montpellier 10 7 2 1 313-284 16

2. Aalborg 10 7 0 3 324-297 14

3. Kiel 9 6 1 2 297-282 13

4. Pick Szeged 9 5 2 2 274-261 12

5. Elverum 10 3 2 5 306-320 8

6. PPD Zagreb 10 2 2 6 254-282 6

7. Vardar 1961 10 2 1 7 282-294 5