Vesprem pobedio u Segedinu - Nenadić i Šešum odlični! - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vesprem pobedio u Segedinu – Nenadić i Šešum odlični!

Vesprem pobedio u Segedinu – Nenadić i Šešum odlični!

Jedini mađarski rukometni derbi, nije doneo iznenađenje, iako su se Segedinci držali u igri do 35. minuta (18:19). Mađarski šampion i suvereni vladar u nacionalnim okvirima, MKB Vesprem slavio je na gostovanju Pick Segedu 36:30 (16:16), a meč su obeležila dva srpska igrača iz dva tabora – Petar Nenadić (devet golova) i Žarko Šešum (sedam), koji su ujedno bili i najefikasniji u svojim ekipama. Domaća ekipa je vodila u prvom poluvremenu, 7:4, pa 14:12, ali to je bilo sve od njih, budući da su gosti već u prvih desetak minuta drugog dela, stvorili nedostižnu prednost. Ovo je inače drugi ovosezonski poraz Pik Segeda (11 utakmica – devet pobeda), dok šampion do sada nema grešku – 10 od 10.

PICK SEGED: Marjanac – Ghionea 4, Zubai Sz. 2, ANDJELKOVIC 6, Oszmajics, NENADIC 9 (2), VADKERTI 4, Liszkai, Herbert, Simon, KRIVOKAPIC 5.
VESPRÉM: PERIC – Gulyás, SESUM 7, Eklemovic 4, SULIC 6, Terzic 3 (1), IVÁNCSIK G. 7 (4). Csere: Vilovski 1, IVÁNCSIK T. 4, Pérez 4, LUSNYIKOV, LAPCSEVIC.