Vesprem rutinski sa Zagrebom u Sutinskim Vrelima - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vesprem rutinski sa Zagrebom u Sutinskim Vrelima

Vesprem rutinski sa Zagrebom u Sutinskim Vrelima

Ni u 13. kolu grupe B EHF Lige šampiona, PPD Zagreb nije uspeo da osvoji prvi bod. Potpuno očekivano, Vesprem je rutinski slavio u Sutinskim Vrelima 28:35 (11:17).

Držali su se izabranici Ivice Obrvana, kojem je ovo bio drugi meč nakon dolaska umesto Vlada Šole, koliko-toliko u prvih 15 minuta, tačnije do rezultata 9:7 za goste, kada je usledila serija 4:0 i velikih plus šest za favorita. U tom periodu, hrvatski šampion čak osam minuta nije postigao gol.

Slična situacija ponovila se i u nastavku, Zagreb je agresivnijom obranom i dobrom igrom u napadu smanjio na 27:23, ali je ponovo usledila ofanzivna kriza, pa je Vesprem seriom 5:0 za 32:23 sve rešio.

Iako će takmičenje završiti na poslednjem mestu u grupi, verovatno bez poena pošto u poslednjem kolu gostuje Kilu, PPD Zagreb će igrati u osmini finala.

PPD Zagreb – Vesprem 28-35 (11-17)

PPD Zagreb: Jandrić 7 odb, Ristanović 2 odb – Csaba Leimeter 5, Filip Peric 5, Matej Hrstic 3, Filip Vistorop 3, Nemanja Obradovic 2, Davor Cavar 2, Luka Klarica 2, Darko Stojnic 2, Nikola Grahovac 1, Vlado Matanovic 1, Senjamin Buric 1, Ivan Laljek 1 .

Vesprem: Cupara 10 odb, Korales – Kentin Mahe 6, Andreas Nilsson 6, Jorge Maqueda 4, Rogerio Moraes 4, Manuel Strlek 3, Kent Tonnesen 3, Gasper Marguc 3, Petar Nenadic 2, Vuko Borozan 2, Nikolaj Markussen 1, Dejan Manaskov 1.