Naslovna Evropa Video: Palićka odbranio veliku pobedu u Nantu!

Veliki derbi 15. kola francuskog šampionata opravdao je, možda i nadmašio sva očekivanja. Na kraju su se radovali gosti iz Pariza. Zahvaljujući odbranjenom sedmercu Andreasa Paličke po isteku vremena, aktuelni šampion slavio je pred 10.300 navijača u Nantu – 32:33 (16:17).

Tako je tim Raula Gonzalesa iskoristio „kiks“ Monpeljea protiv Tuluza, i poravnao se sa ovim timom na prvom mestu sa 26 bodova.

Posle mnoštvo preokreta i 50-ak minuta rezultatske klackalice, u poslednji minut ušlo se sa nerešenim rezultatom zahvaljujući golu Makede. Eloim Prandi je pogodio 20 sekundi pre kraja, ali je domaćin u poslednjim trenucima izborio sedmerac, koji u gol nije uspeo da pretvori Valero Rivera.

Palička je poslednjom od svojih 13 odbrana odlučio pobednika. Nantu nije bilo dovoljno ni deset golova Tiboa Brijea. Odličan je u poraženom sastavu bio Rok Ovniček sa pet pogodaka.