Naslovna Evropa VIDEO: Završnica borbe za bronzu između Srbije i Makedonije

Poput ženske, i muška rukometna reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Mediteranskim igrama u Oranu, pošto je u borbi za odličje bila bolja od Makedonije 34:28 (15:13).

Makedonija je bolje započela utakmicu i sredinom prvog poluvremena imala prednost od tri gola (8:5). Međutim srpska selekcija se ubrzo vraća u pravi kolosek. U 22. minutu dolazi do 10:10, a zatim do isteka poluvremena diktira tempo utakmice i na odmor odlazi vođstvom 15:13. Zamah koji su izabranici Tonija Đerone uhvatili preneli su i u drugi deo utakmice pa su se golovi samo ređali, a kako je utakmica odmicala prednost je rasla. „Orlovi“ su do 50. minuta stigli do maksimalne prednosti od sedam golova i rutinski priveli utakmicu kraju.

Pogledajte poslednjih 13 minuta pretposlednje utakmice rukometnog turnira na Igrama u Alžiru. U finalu se sastaju Španija i Egipat (17.30).