Visla izborila remi sa Kielceom u prvom meču finala plej-ofa - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Visla izborila remi sa Kielceom u prvom meču finala plej-ofa

Visla izborila remi sa Kielceom u prvom meču finala plej-ofa

Prva utakmica finala plej-ofa Poljske završena je bez pobednika u Plocku. Domaća Visla bila je na tri gola zaostatka par minuta pre kraja, ali je borbeni sastav Ćavija Sabatea uspeo da izbori remi u poslednjim sekundama 26:26 (15:11) i tako ostane u trci za šampionski pehar i pre revanša u Kielceu. To me je prethodio četvrti gol raspucanog srpskog reprezentativca Nemanje Obradovića,koji je u 60. minutu zaradio i treće isključenje pa je morao na tribine.

Imala je Visla +4 posle prvog dela, ali je tim Talanta Dušebaeva uspeo da anulira prednost i preokrene u samoj završnici. Vodilo je Kielce 26:23, ali su domaći pred 4.200 gledalaca uspeli da meč završe serijom 3:0….

Najefikasniji kod domaćina bili su Lovro Mihić i Mihal Dašek sa po šest golova, s druge strane su to bili Aleks Dušebaev i Žulen Aginagalde sa po pet uz 12 odbrana Vladimira Cupare.

Orlen Wisła Płock – PGE VIVE Kielce 26:26 (14:11)

PGE VIVE: Cupara (1-60 min, 12/36 – 33 %), Ivić () – Jachlewski 2, Fernandez – Kulesz 3, Mamić – Cindrić 4, Jurkiewicz – Lijewski 1, A. Dujszebajew 5 – Janc 2, Moryto 2 – Karaliok 2, Aginagalde 5 (3). Trener: Talant Dujshebajev

Orlen Wisła: Morawski (7/30, 23 %), Borbely (0/1 %) – Mihić 6, Krajewski – Obradović 4, Racotea – Moya 2, Zdrahala 2 – Mlakar 3, De Toledo 1 – Daszek 6 (2) – Sulić, Piechowski 1, Żabić 1. Trener: Xavier Sabate.