Vujović: Zamerke na odbranu u drugom poluvremenu - Babić: Hrvatska sve bolja - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vujović: Zamerke na odbranu u drugom poluvremenu – Babić: Hrvatska sve bolja

Vujović: Zamerke na odbranu u drugom poluvremenu – Babić: Hrvatska sve bolja

U prvom od dva planirana prijateljska meča u okviru priprema za Olimpijske Igre, reprezentacija Slovenije je u Kopru savladala Hrvatsku rezultatom 27:25 (13:9).

Svoje impresije nakon utakmice izneli su selektori Veselin Vujović i Željko Babić.

Veselin Vujović, selektor Slovenije

-Ostaje zadovoljstvo zbog pobede nad Hrvatskom, ali i nezadovoljstvo jer smo drugo poluvreme izgubili, primivši čak 16 golova u tom periodu. Istom nam se dogodilo i protiv Tunisa, da nam ritam opadne zbog velike rotacije igrača. Ipak, svi moraju dobiti priliku da bi odabrali najbolje za Rio. U kritičnim trenucima smo odigrali mirno i taktički dobro. Imam nekih zamerki na srednji deo odbrane, ali treba imati u vidu da su Hrvati individualno jako moćni.

Željko Babić, selektor Hrvatske

-Bez obzira na poraz, Hrvatska je odigrala jako dobru utakmicu. Igrali smo čvrsto, pokazali karakter, vraćali se stalno u meč. Na kraju smo imali šansu za nerešeno ali smo nesrećno primili poslednji gol. Utakmica je bila odlična, i mogu samo konstatovati da Hrvatska igra sve bolje i bolje.

Drugi meč ovih rivala igra se u Opatiji 26. jula.