Vukojević potpisao novi ugovor pred start finalne serije u Izraelu - Balkan-Handball.com
Naslovna Evropa Vukojević potpisao novi ugovor pred start finalne serije u Izraelu

Vukojević potpisao novi ugovor pred start finalne serije u Izraelu

Srpski stručnjak Andreja Vukojević naplatio je sjajnu sezonu u Izraelu novim ugovorom sa Hapoel Ašdodom. U tekućoj takmičarskoj godini već je osvojio Winner Kup i nacionalni Kup, a uskoro ga očekuke i finalna serije plej-ofa, odnosno borba za titulu šampiona Izralea protiv Ramat Hašarona.

Hapoel Ašdod je u polufinalu savladao Makabi Rišon. Sve je to navelo upravo kluba da pred najvažniji deo sezone produži ugovor sa Vukojevićem na još jednu godinu. To će biti njegova treća u ovom klubu. U Izrael je došao 2015. i najpre napravio veliki uspeh sa Makabi Dimonom, stigavši iz treće lige u Premier ligu za četiri godine. Sa kadetima i juniorima osvojio je i prvenstvo i Kup, pre nego što je 2019. prešao u Ašdod, gde je najpre radio bio direktor škole rukometa i predvodio drugi tim.

Letos je dobio priliku kao šef struke prvog tima, i prevazišao sva očekivanja. Podsetimo, pre odlaska u „svetu zemlju“, Vukojević je radio u Voždovcu i Partizanu.